DERSİM PARTİZAN: Çözüm sandıkta değil, Halk Savaşındadır !

HomeTürkçe

DERSİM PARTİZAN: Çözüm sandıkta değil, Halk Savaşındadır !

DERSİM- Dün olduğu kadar bugünde Marsizm-Leninizm-Maoizm biliminin ışıklı yolundan zerre olsun saşmayan hiçbir anti-mlm akımda sarsılmayan biz Partiza

İşçi sınıfı Referandumu Neden Boykot Etmeli?
TKP/ML – MK : ÇEŞİTLİ MİLLİYETLERDEN HALKIMIZA ÇAĞRIMIZDIR; FAŞİZMİN SEÇİM ALDATMACASINA KARŞI BOYKOT: OY VERME!
Partimizin merkezi önderliği tarafından belirlenen BOYKOT politikasını en geniş kesimlere ulaştırmak için seferber olacağız!

DERSİM- Dün olduğu kadar bugünde Marsizm-Leninizm-Maoizm biliminin ışıklı yolundan zerre olsun saşmayan hiçbir anti-mlm akımda sarsılmayan biz Partizanlar yine alanlarda sokaklardayız.

Sınıf mücadelesinin en keskin süreçlerinden birini yaşadığımız gerçekliğiyle,sermayenin derin bir krize girdiği o sebeple yoksul ezilenleri daha çok ezme politikasını uygulamaktan geri durmadığı açıktır.

Bu keskinliğe karşı kendine “yenilikçi” misyonunu yükleyerek Kaypakkaya geleneğini dogmacılıkla suçlayan,onu inkar ederek reformizm batağına gömülen ve kitleleri bu yönde kandırmaya çalışan bazı yayın organları başta olmak üzere şahıs ve gruplara karşı bir kez daha haykırıyoruz; Çözüm sandıkta değil Halk Savaşındadır,Uzlaşmaz can bedeli mücadelemizde,şehitlerimizin düşlerinde,tarihimizdedir.!

Hali hazırda gelinen aşamada iki farklı durum çıkıyor ortaya fakat bizim açımızdan bu gayet şeffaf bir durumdur.Çünkü biri faşist kemalist parlementer sistem diğeri ise faşizmin tek elde toplandığı başkanlık sistemi,biz biliyoruz ki faşizm tarih boyunca maske değiştirmekten asla vazgeçmemiş geçmeyecektir.

Başta T.Kürdistanı olmak üzere ezilen, bodrumlarda katledilen, evleri yıkılan, inkar edilen Kürt ulusundan tutalım da,imam hatiplerle dinci şeriatçı düzeni okullarda Alevilere ve diğer azınlık inançlara dayatan da emekçi yığınları açlığa sürükleyen de ,demokratik hak ve taleplerimizi silip süpüren de parlamenter sistemin ta kendisidir.

Bu anlamda parlamenter sistemi savunmayaca(k)ımıza ve başkanlık sisteminin faşizmin başka bir yüzü gibi görünüp halka zulüm, öğrenciye paralı eğitim, azınlık inanç ve milliyetlere asimilasyon olduğunu biliyoruz, dolasıyla bu iki sistemin de tam karşında ezilenlerin cephesinden bakacağımıza göre biz referandum da evet ya da hayır yerine Boykot diyoruz.

Sürece ilişkin yaptığımız değerlendirmeler temas ettigimiz kitlelerle yürüttüğümüz tartışmalar onların da söylem ve beyanlarından yola çıkarak bu kararımızın sisteme karşı bir tavır olduğunu, Dersim Partizan olarak ilan ediyoruz.

Düzen içinde savrulmak yerine, MLM’yi kuşanarak halkımızı,gençleri, kadınları örgütlenmeye faşizme karşı amansız sınıf mücadelesinin her alanında olmaya, sokakları,barikatları dorukları fethetmeye davet ediyoruz!

DERSİM PARTİZAN

16.02.2017