Hindistan Komünist Partisi (Maoist): YOLDAŞ ANDREAS VOYATZOGLOU’YA KIZIL SELAMLAR!

HomeGenel

Hindistan Komünist Partisi (Maoist): YOLDAŞ ANDREAS VOYATZOGLOU’YA KIZIL SELAMLAR!

YKP(m-l) Merkez Komitesi’nin Genel Sekreteri Andreas Voyatzoglou yoldaşın ölümünü derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. HKP (Maoist) Merkez Komite

THOSE IMMORTALISED IN THE STRUGGLE FOR COMMUNISM AND REVOLUTION COMMEMORATED WITH MASS EVENTS IN INDIA
Hindistan Komünist Partisi (Maoist) – Merkez Komite: 21-27 EYLÜL 2023 TARİHLERİ ARASINDA, PARTİMİZİN 19. YILINI DEVRİMCİ COŞKU VE KARARLILIKLA KUTLAYALIM!
HİNDİSTAN KOMÜNİST PARTİSİ (Maoist) : PLGA (HALK KURUTULUŞ GERİLLA ORDUSU)’NUN 22. YILDÖNÜMÜNÜ KUTLAYALIM

YKP(m-l) Merkez Komitesi’nin Genel Sekreteri Andreas Voyatzoglou yoldaşın ölümünü derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. HKP (Maoist) Merkez Komitesi, Yunanistan Komünist Partisi (marksist-lenist) Merkez Komitesi’ne ve parti yöneticilerine, Andreas Voyatzoglou’nun hayat arkadaşı Rena ile kızı Dimitra’ya derin taziyelerini iletir.

Andreas yoldaş, kapitalist sistemin durgunluk dönemi yaşadığı, dünya proleter hareketin yükselişe geçtiği bir zamanda aramızdan ayrıldı. Dünyanın birçok yerinde işçi sınıfının mücadeleleri yükselmekte ve Komünist Partiler Enternasyonal bir örgütün yaratılması için birleşmekte. Andreas yoldaş, Marksizm-Leninizm-Maoizm teorisi hakkındaki geniş bilgisi ve pratikteki tecrübesiyle, hayatta olsaydı bu süreçte önemli bir rol oynayabilirdi.

YKP(m-l)’nin duyurusu sayesinde yaşamına dair bilgi edindik. O, modern dünya devrimci hareketinin tüm kadroları için ideal bir devrimcidir. Militanlığı, cesareti ve bilgisi, devrimin yolunu aydınlatmaya ve her yerde kadrolara ilham vermeye devam edecek.

Parti Merkez Komitesi’nin açıklamasında belirtildiği gibi, onun büyük devrimci çabasının tek bir metine sığdırılamayacağı doğrudur. Yaşamının ayrıntılarını öğrenmek için sabırsızlanıyoruz.

 

– YAŞASIN ENTERNASYONAL PROLETER DAYANIŞMA!

– DÜNYA PROLETER HAREKETİNİ GÜÇLENDİRMEK İÇİN ÇALIŞALIM!

 

Abhay

Hindistan Komünist Partisi (Maoist) – Merkez Komite Sözcüsü

COMMENTS