Hindistan ve Filipinler’de Gerillalardan Eylemler; 1 Polis Öldürüldü, 2 İşbirlikçi Cezalandırıldı

HomeGenelHaber

Hindistan ve Filipinler’de Gerillalardan Eylemler; 1 Polis Öldürüldü, 2 İşbirlikçi Cezalandırıldı

Hindistan’da Halk Kurtuluş Gerilla Ordusu’ndan Eylem: 1 Polis ÖldürüldüHindistan Komünist Partisi (Maoist)’e Bağlı Halk Kurtuluş Gerilla Ordus

FİLİPİNLER KOMÜNİST PARTİSİ MK-SB: KA LAAN VE KA BAGONG-TAO’YA EN YÜKSEK SAYGILAR
FİLİPİNLER KOMÜNİST PARTİSİ – MK ÜYESİ JOSEPHİNE MENDOZA (KA SANDY) ÖLÜMSÜZLEŞTİ
TKP/ML: FİLİPİNLER KOMÜNİST PARTİSİ KURUCU ÖNDERİ JOSE MARİA SİSON (KA JOMA) ÖLÜMSÜZDÜR!
Hindistan-Filipinler

Hindistan-Filipinler

Hindistan’da Halk Kurtuluş Gerilla Ordusu’ndan Eylem: 1 Polis Öldürüldü

Hindistan Komünist Partisi (Maoist)’e Bağlı Halk Kurtuluş Gerilla Ordusu tarafından Lohardaga’da gerçekleştirilen eylemde bir polis öldürüldü. 16 Şubat Salı günü Lohardaga bölgesinde, operasyona çıkan polislere yönelik sabah saat 9:45 civarında gerçekleşen mayınlı eylemde bir polis yaralandı. Yaralı olarak hastaneye kaldırılan polis öldü.

Hindistan ve Filipinler’de Gerillalar İşbirlikçileri Ölümle Cezalandırdı

Hindistan Komünist Partisi (Maoist)’e bağlı Halk Kurtuluş Gerilla Ordusu tarafından 18 Şubat Perşembe günü, Munna Verma adlı bir işbirlikçi ölümle cezalandırıldı.

Gerillalar, Çarşamba akşamı Rajdangaon bölgesine bağlı Hurşipar Khurd köyüne girerek Munna Verma’yı yanlarına alarak köyden ayrıldılar. İşbirlikçi Verma Perşembe günü sorgulandıktan sonra gerillalar tarafından ölümle cezalandırıldı

Bir diğer cezalandırma eylemi de Filipinler’de gerçekleştirildi. Filipinler Komünist Partisi’ne bağlı Yeni Halk Ordusu/Surigao del Sur Komutanlığı yaptığı bir açıklamayla, Barangay’da bir işbirlikçinin ölümle cezalandırıldığını belirtti. Komutanlık tarafından yapılan açıklamada; “Barangay’a bağlı Tandag’da 3 Şubat’ta saat 12:00’de Darwin Suazo adlı bir işbirlikçi ölümle cezalandırıldığı belirtildi. Yapılan açıklamada Darwin Suazo’nun, gerici Filipinler Ordusu’na bağlı 36. Taburuna gerillalar ve köylülerle ilgili bilgi taşıdığı, gerillaya yönelik kimi operasyonlara aktif bir şekilde katıldığı ve kimi köylülere şiddet uyguladığı ve işlediği bu suçlardan dolayı cezalandırıldığı vurgulandı.

COMMENTS