HKP (MAOİST) – MK ÜYESİ YOLDAŞ HARİBHUSHAN COVİD-19 NEDENİYLE ÖLÜMSÜZLEŞTİ

HomeGenelHaber

HKP (MAOİST) – MK ÜYESİ YOLDAŞ HARİBHUSHAN COVİD-19 NEDENİYLE ÖLÜMSÜZLEŞTİ

HKP (MAOİST) - MK ÜYESİ YOLDAŞ HARİBHUSHAN COVİD-19 NEDENİYLE ÖLÜMSÜZLEŞTİHindistan Komünist Partisi (Maoist) Basın sözcüsü yoldaş Jagan tarafında

Hindistan’da HKP(Maoist) Önderliğinde Sürdürülen Halk Savaşı ve HKP(Maoist) Tutsakları İle Enternasyonal Dayanışma Toplantısı Gerçekleştirildi
HİNDİSTAN KOMÜNİST PARTİSİ (MAOİST) – MERKEZ KOMİTE : “HKP(Maoist), Yoldaş Gonzalo’nun Derhal Serbest Bırakılması İçin Verilen Mücadeleyi Destekliyor!
ENTERNASYONAL KOMÜNİST BİRLİK (EKB): BİN KILIÇ DARBESİYLE PARÇALANMAKTAN KORKMAYANLAR HÜKÜMDARI TAHTINDAN ALAŞAĞI EDEBİLİRLER!

HKP (MAOİST) – MK ÜYESİ YOLDAŞ HARİBHUSHAN COVİD-19 NEDENİYLE ÖLÜMSÜZLEŞTİ

Hindistan Komünist Partisi (Maoist) Basın sözcüsü yoldaş Jagan tarafından yapılan bir açıklamayla HKP(Maoist) Merkez Komite üyesi ve Telangana Eyalet Komitesi sekreteri Haribhushan kod adlı Yapa Narayana’nın 21 Haziran günü yakalandığı Covid-19 nedeniyle ölümsüzleştiği açıklandı.

Haribhushan

Haribhushan

Yoldaş Jagan tarafından yapılan açıklamada; yoldaş Haribhushan’ın HKP(ML) – Halk Savaşı saflarında örgütlendiği, bir süre Radikal Öğrenciler Birliği’nde aktif gençlik faaliyeti yürüttükten sonra, Gerilla faaliyetine katıldığı ve gerçekleşen birlik sonrası HKP(Maoist) saflarında bir çok görev aldıktan sonra 2018 yılında MK üyeliğine seçildiği belirtildi. 52 yaşında ölümsüzleşen Yoldaş Haribhushan’ın, 33 yıllık devrimci yaşamı boyunca düşmanın katletmek amaçlı bir çok saldırısına rağmen, mücadelesini bir an olsun taviz vermeden sürdürdüğünü belirten HKP(Maoist) basın sözcüsü yoldaş Jagan, Haribhushan’ın cenazesinin kitlelerle düzenlenen bir törenle toprağa verildiğini açıkladı.

COMMENTS