HKP (Maoist) MK Üyesi Yoldaş Ramakrishna Ölümsüzleşti

HomeTürkçe

HKP (Maoist) MK Üyesi Yoldaş Ramakrishna Ölümsüzleşti

Hindistan Komünist Partisi (Maoist) Merkez Komite sözcüsü Yoldaş Abhay tarafından yapılan bir açıklamayla Merkez Komite üyesi olan yoldaş Akkiraju

HKP (Maoist)’ten Gonzalo İçin Uluslararası Eylem Çağrısı
TKP/ML : LET’S PROTEST AGAINST THE MASSACRING INDIAN STATE! LET’S SUPPORT THE LIBERATION STRUGGLE OF THE PEOPLE OF INDIA! LET’S MOBILIZE FOR “JULY 7-15, THE WEEK OF THE FIGHT AGAINST OPERATION KAGAAR”!
Stellungnahme der Kommunistischen Partei Indiens (Maoistisch) anlässlich der Protestwoche vom 25. bis 31. Januar 2019
ramakrishna

ramakrishna

Hindistan Komünist Partisi (Maoist) Merkez Komite sözcüsü Yoldaş Abhay tarafından yapılan bir açıklamayla Merkez Komite üyesi olan yoldaş Akkiraju Hara Gopal Aka Ramakrishna’nın sağlık sorunları nedeniyle ölümsüzleştiği belirtildi.

HKP (Maoist) sözcüsü Abhay tarafından yapılan açıklamada; Yoldaş Ramakrishna’nın uzun zamandır böbrek yetmezliği ve kimi hastalıklar nedeniyle tedavi gördüğü ve 14 Ekim Perşembe günü solunum yetmezliği nedeniyle yaşamını yitirdiği ifade edildi.

Yoldaş Ramakrishna’nın kaybının HKP (Maoist) için ağır bir kayıp olduğunu belirten yoldaş Abhay, tüm Parti kadrolarının onun devrimci anısını, sade yaşam tarzı, kitlelere olan sevgisi ve bağlılığını örnek alarak, Yeni Demokratik Devrim mücadelesinin başarıyla tamamlayacağını söyledi.

Yoldaş Ramakrishna, 1958 yılında Andra Paradesh’in Guntur bölgesine bağlı Palnadu köyünde doğdu. Öğretmenlik yapan Ramakrishna 1978 yılında HKP (M-L)-Halk Savaşı saflarında örgütlendi. Mücadele içinde hızla gelişen yoldaş Ramakrishna kısa süre içinde Guntur Bölge Sekreteri olarak konumlandı.

1992 yılında Güney Telengana Eyalet sekreterliğine atanan Ramakrishna, 2001 yılında Merkez Komite üyeliğine seçildi.

2004 yılında Hindistan’da Maoist’lerin birliği sonrası HKP (Maoist) MK üyeliğine seçilen Ramakrishna, 2018 yılından itibaren ölümsüzleştiği ana kadar Polit Büro üyesi olarak görev yapmaya devam etti.

Yoldaş Ramakrishna’nın cenazesi HKP (Maoist) parti kadroları ve köylülerin katılımıyla toprağa verildi.

COMMENTS