HKP (Maoist) MK Üyesi Yoldaş Ramakrishna Ölümsüzleşti

HomeTürkçe

HKP (Maoist) MK Üyesi Yoldaş Ramakrishna Ölümsüzleşti

Hindistan Komünist Partisi (Maoist) Merkez Komite sözcüsü Yoldaş Abhay tarafından yapılan bir açıklamayla Merkez Komite üyesi olan yoldaş Akkiraju

TKP/ML MK-SB: KATLEDİLİŞİNİN 48. YILINDA ÖRNEK BİZE CESARETİN!
TKP/ML MK-SB : ERMENİSTAN VE AZERBAYCAN GERİCİ SAVAŞINA HAYIR! DAĞLIK KARABAĞ’IN DERHAL KENDİ KADERİNİ TAYİN ETME HAKKI TANINSIN!
TKP/ML Central Committee – Politburo: “Those who become the sun to the mornings so that no one woke up to the darkness!”…TİKKO Dersim Regional Commander Özgür and the Fighter Asmin are Immortal!
ramakrishna

ramakrishna

Hindistan Komünist Partisi (Maoist) Merkez Komite sözcüsü Yoldaş Abhay tarafından yapılan bir açıklamayla Merkez Komite üyesi olan yoldaş Akkiraju Hara Gopal Aka Ramakrishna’nın sağlık sorunları nedeniyle ölümsüzleştiği belirtildi.

HKP (Maoist) sözcüsü Abhay tarafından yapılan açıklamada; Yoldaş Ramakrishna’nın uzun zamandır böbrek yetmezliği ve kimi hastalıklar nedeniyle tedavi gördüğü ve 14 Ekim Perşembe günü solunum yetmezliği nedeniyle yaşamını yitirdiği ifade edildi.

Yoldaş Ramakrishna’nın kaybının HKP (Maoist) için ağır bir kayıp olduğunu belirten yoldaş Abhay, tüm Parti kadrolarının onun devrimci anısını, sade yaşam tarzı, kitlelere olan sevgisi ve bağlılığını örnek alarak, Yeni Demokratik Devrim mücadelesinin başarıyla tamamlayacağını söyledi.

Yoldaş Ramakrishna, 1958 yılında Andra Paradesh’in Guntur bölgesine bağlı Palnadu köyünde doğdu. Öğretmenlik yapan Ramakrishna 1978 yılında HKP (M-L)-Halk Savaşı saflarında örgütlendi. Mücadele içinde hızla gelişen yoldaş Ramakrishna kısa süre içinde Guntur Bölge Sekreteri olarak konumlandı.

1992 yılında Güney Telengana Eyalet sekreterliğine atanan Ramakrishna, 2001 yılında Merkez Komite üyeliğine seçildi.

2004 yılında Hindistan’da Maoist’lerin birliği sonrası HKP (Maoist) MK üyeliğine seçilen Ramakrishna, 2018 yılından itibaren ölümsüzleştiği ana kadar Polit Büro üyesi olarak görev yapmaya devam etti.

Yoldaş Ramakrishna’nın cenazesi HKP (Maoist) parti kadroları ve köylülerin katılımıyla toprağa verildi.

COMMENTS