HKP (Maoist)’ten Gonzalo İçin Uluslararası Eylem Çağrısı

HomeTürkçeGenel

HKP (Maoist)’ten Gonzalo İçin Uluslararası Eylem Çağrısı

HKP (Maoist) Merkez Komitesi, yaptığı bir açıklamayla dünyanın dört bir yanındaki ilerici, devrimci güçleri, sendikaları ve insan hakları örgütlerini

TKP/ML – INTERNATIONALES KOMITEE: TODE DIE MAJESTÄTISCHER SIND ALS DER “BERG TAI” UND DAS ÜBERWÄLTIGENDE VERMÄCHTNIS DES VORSITZENDEN GONZALO, WELCHES ER UNS HINTERLIESS!
HKP (Maoist): Peru Komünist Partisi Kurucu Önderi ve Başkanı Yoldaş Abimael Guzman’a (Gonzalo) Kızıl Saygı!
TKP/ML ENTERNASYONAL KOMİTE: GONZALO’NUN HAYATINI SAVUNALIM!

HKP (Maoist) Merkez Komitesi, yaptığı bir açıklamayla dünyanın dört bir yanındaki ilerici, devrimci güçleri, sendikaları ve insan hakları örgütlerini Peru Komünist Partisi başkanı Abimael Guzman (Gonzalo)’nın hayatını savunmak için uluslararası eylem çağrısı yaptı. 19 Ağustos Perşembe günü HKP (Maoist) MK sözcüsü Yoldaş Abhay tarafından yapılan açıklamada şunlar ifade edildi.

“Peru Komünist Partisi’nin başkanı Gonzalo, 29 yıl önce ABD-Peru devleti işbirliğiyle gerçekleşen bir operasyonla  tutsak düştü. 29 yıl boyunca yüksek güvenlikli bir hapishanede tutulan Gonzalo, her türlü psikolojik işkencenin yanısıra tıbbi tedavi ve diğer temel olanaklardan yoksun bırakıldı. Gonzalo, Peru gerici rejmine ve emperyalizme karşı Peru ve dünya halkları için savaştığı ve Peru devrimci hareketine önderlik ettiği bilinen bir gerçektir. Son olarak 17 Temmuz’da ciddi bir sağlık sorunu yaşayan Abimael Guzman (Gonzalo)’nun hayatını savunmak için dünyanın dört bir yanındaki ilerici, devrimci güçleri, sendikaları ve insan hakları örgütlerini harekete geçmeye çağırıyoruz.”

Açıklamada ayrıca, 7 Ağustos’ta Kalküta’da yakalanmış olduğu bir hastalık nedeniyle hayatını kaybeden HKP (Maoist) eski Merkez Komite Üyesi Purnendu Sheker Mukarji (Akash)’ın ailesine ve yoldaşlarına idealleri ve mücadelesini daha ileri taşıma sözü verildi.