İsviçre`de TKP/ML militanlarından pankart asma eylemleri

HomeTürkçe

İsviçre`de TKP/ML militanlarından pankart asma eylemleri

İsviçre TKP/ML militanları, komünist önder Kaypakkaya’nın katledilişin 47. ve Proletarya Partisinin 48 kavga yılı vesilesiyle pankartlar astı.Komü

Başkanlık Sistemi ve Karşılaştırmalı Tarih Okumaları
Kaypakkaya Yoldaşın Katledilişinin 45.Yılında Kolombiya’dan Mesaj
Komünist Önder İbrahim Kaypakkaya Fransa’da Anıldı!

İsviçre TKP/ML militanları, komünist önder Kaypakkaya’nın katledilişin 47. ve Proletarya Partisinin 48 kavga yılı vesilesiyle pankartlar astı.

Komünist önder Kaypakkaya’nın katledilişinin 47., Proletarya Partisinin 48. Kavga yılı nedeniyle TKP/ML militanlarınca İsviçre’nin Basel şehrinde asılan pankartlarla selamlandı.

Basel’ de göçmen ve yerel işçi sınıfı ve emekçilerin yoğun olarak yaşadığı bölgelerde ve merkezi yerlerde asılan pankartlarla partinin kuruluşu selamlandı. Türkçe olarak hazırlanan ve “Şan Olsun 48. Yılında Partimiz TKP/ML’ ye” yazılı pankart Türkiyelilerin yoğun olarak yaşadığı merkezde asıldığı görüldü.

Komünist önder İbrahim Kaypakkaya’nın katledilişinin 47. yılı dolayısıyla da Almanca olarak “der 18. Mai 1973” “Kaypakkaya lebt und kämpft!” ( 18 Mayıs 1973… Kaypakkaya Yaşıyor ve Savaşıyor!) yazılı pankartlar, Basel’in değişik merkezlerine asılmıştır.

Komünist önder Kaypakkaya’nın sokak etkinlikleri ve değişik biçimlerle anılarak kitlelere taşınacağı belirtildi.