KOLOMBİYA KOMÜNİST PARTİSİ (KIZIL FRAKSİYON)’DAN TKP/ML’YE PARTİ VE DEVRİM ŞEHİTLERİNİ ANMA MESAJI

HomeGenel

KOLOMBİYA KOMÜNİST PARTİSİ (KIZIL FRAKSİYON)’DAN TKP/ML’YE PARTİ VE DEVRİM ŞEHİTLERİNİ ANMA MESAJI

Kolombiya Komünist Partisi (Kızıl Fraksiyon)'nin Parti ve Devrim Şehitlerini Anma Haftası nedeniyle partimize gönderdiği mesajı yayınlıyoruz. Sevg

Hasret Tanrıverdi `nin (Çiğdem) sesinden “Özgürlüğün Düğünü”
TKP/ML Batı Bölge Komitesi’nin Kaypakkaya Anma Gecelerine Mesajı
TKP/ML; NO CAMINHO DO I CONGRESSO, UNIR AO PROLETARIADO REVOLUCIONÁRIO, DESAFIAR AO LIQUIDACIONISMO, ERGUER A GUERRA DE GUERRILHA!

Kolombiya Komünist Partisi (Kızıl Fraksiyon)’nin Parti ve Devrim Şehitlerini Anma Haftası nedeniyle partimize gönderdiği mesajı yayınlıyoruz. 

Sevgili yoldaşlar, sıcak ve kızıl komünist selamlarımızı kabul edin.

Sınıfımız, proletarya, komünizm mücadelesinde şehitlerimizin, kahramanlarımızın ve sınıf kahramanlarının kanlarıyla tarihe yazılan büyük destansı savaşlar vermiştir.

Bugün, Kolombiya’daki her bir yoldaşımız sınıfımızın sadece bir parçasıdır. Damarlarımızda sınıfımızın, şehitlerimizin kanı akıyor ve biz onu, kahramanlarımızın ve kadın kahramanlarımızın örneğini izleyerek partiye ve devrime hizmet etmek için cömertçe dökeceğimiz an gelene kadar bedenlerimizde onurla taşıyoruz. Kolombiya’daki seksiyonumuz sınıfın seksiyonlarının yalnızca bir parçasıdır. Dolayısıyla sınıfımızın, Kolombiya proletaryasının ve uluslararası proletaryanın şehitlerinin kanını taşıyoruz.

Bedenlerimizde Paris Komünü kahramanlarının, büyük Rus devriminin, büyük Çin devriminin, Peru, Türkiye, Hindistan ve Filipinler’deki şanlı halk savaşlarında şehit düşen kahramanların kanı bulunuyor. Kalplerimizde Kolombiya’da komünizm mücadelesinde canlarını veren kahramanların kalbi atıyor. Onlar sadece unutulmadılar, aynı zamanda bizimle birlikte yaşıyorlar.

Proletaryanın kahramanlarını andığımızda, onların bayraklarını ve tüfeklerini şehit düşen savaşçıların ellerinden alıyoruz. Sınıfın kahramanlarına sonsuz şan ve şeref verdiğimizde, onların anısına ölüme meydan okumaya ve emperyalizm, gericilik ve revizyonizmle ölümüne savaşmaya yemin ediyoruz. Şehitlerimizi andığımızda, sınıfın kanını damarlarımızda hissetmek için yumruklarımızı sıkar ve her gün daha büyük bir çaba ve alçakgönüllülükle sınıfa hizmet etmek için tembel bireyciliğe karşı savaşırız. Şehitlerimizi hatırlamak, altın komünizme doğru yürümek için saflarımızı sıklaştırmak demektir.

Ülkemizde komünizm için canını veren Kolombiyalı komünist yoldaş Pedro Vasquez Rendón’a sonsuz onur ve şan! Proletaryanın tüm kahramanlarına ve kadın kahramanlarına sonsuz onur ve şeref!

Parti ve devrim şehitleri demokratik devrim mücadelemizde yaşıyor!

COMMENTS