Maltepe-Cevizli’de Bulunan Ensar Vakfı, TKP/ML Militanları Tarafından Yakıldı

HomeTürkçeGenel

Maltepe-Cevizli’de Bulunan Ensar Vakfı, TKP/ML Militanları Tarafından Yakıldı

TKP/ML militanları tarafından yapılan  açıklamada, 15 Aralık Salı günü gerçekleştirilen bir sabotaj eylemiyle Maltepe-Cevizli'de bulunan Ensar Vak

Comitato Centrale TKP/ML-Politburo: “Sono Coloro che diventano il sole al mattino che fanno sì che nessuno si svegli nel buoi!”… Il comandante regionale Dersim del TİKKO Özgür e il combattente Asmin sono immortali!
TKP / ML – TMLGB ((Marxistisch-Leninistischer Jugendverband der Türkei): UNSERE GEFALLENEN SIND UNSERE BARRIKADEN;, UNSER WEG DER DES VOLKSKRIEGES!
Μαχητές του TKP/ML επιτίθενται με πυροβολισμούς εναντίον γραφείου του AKP και ενός κτηρίου του ιδρύματος Ensar
PARTİ

PARTİ

TKP/ML militanları tarafından yapılan  açıklamada, 15 Aralık Salı günü gerçekleştirilen bir sabotaj eylemiyle Maltepe-Cevizli’de bulunan Ensar Vakfı binasının ateşe verildiği duyuruldu. Gerçekleştirilen eylem sonrası güvenli bir şekilde alandan uzaklaşan militanlar, yaptıkları açıklamada eylemi Dersim’de şehit düşen Rosa (Fadime Çakıl) ve Asmin (Gökçe Kurban) yoldaşlara atfettikleri belirtirken şunlara da değindi: “Çürümüş faşist düzenin uzantılarından Ensar Vakfı çocuklara yönelik cinsel istismar saldırılarıyla gündeme gelmiş ve hedefimize oturmuştu. Her geçen gün çocuk istismarı ve kadın cinayetleri artarken Ensar Vakfı gibi kurumlar da bu anlayıştan beslenmekte ve bunu üretmektedir. Çocuklara, kadınlara ve devrimci savaşçılara yapılan en iğrenç saldırı ve işkenceler faşist düzenin sistematik bir politikasıdır.

TC faşizmi devrimci kadınlara yönelik saldırılarını her alanda boyutlandırmaktadır. Bizler bunu en çok savaşan kadın yoldaşlarımıza yönelik katliamlarından, ataerkil sistemden beslenen işkencelerinden biliyoruz. Son olarak Dersim’de şehit düşen Rosa ve Asmin yoldaşlar kadın kurtuluş mücadelesinin yol göstericisi olarak simgeleştiler. Asmin yoldaşın başının kesilmesi, kadın yoldaşımıza yapılan insanlık dışı işkencenin en çıplak gerçeğiydi. Bizler savaş ve militanlaşma iradesini gösteren kadınlara yönelik saldırıları Perihan Çolak’tan, Ekin Wan’dan da biliyoruz. Geçmişte nasıl hesap sorduysak bugün de hesap sormaya devam edeceğiz. Rosa, Asmin, Özgür, Deniz, Nubar, Muharrem yoldaşlar ölümsüzdür. Şehitlerimizin hesabını sorduk, sormaya devam edeceğiz.”

COMMENTS