Maoist  Kadın gerillalar Hindistan`da 26 Polisi Safdışı etti !

HomeTürkçe

Maoist Kadın gerillalar Hindistan`da 26 Polisi Safdışı etti !

24 Nisan Pazartesi günü Chattisgarh’ın Güney Bastar bölgesinde, yol inşaatında güvenlik önlemi alan Merkezi Yedek Polis Gücü (CRPF) üyesi polislere yö

TKP/ML-TİKKO Dersim Bölge Komutanlığı: Şehitlere Sözümüz; Çağrılarınız Karşılıksız, Mevzileriniz Boş, Kanlarınız Yerde Kalmayacak!
HKP (Maoist)’ten Gonzalo İçin Uluslararası Eylem Çağrısı
TKP/ML TİKKO Dersim Bölge Komutanlığı’ndan Açıklama; “12’LERİN İNANCINI KUŞANIP, ANILARINI DEVRİMLE TAÇLANDIRACAĞIZ!

24 Nisan Pazartesi günü Chattisgarh’ın Güney Bastar bölgesinde, yol inşaatında güvenlik önlemi alan Merkezi Yedek Polis Gücü (CRPF) üyesi polislere yönelik Maoistlerin düzenlediği baskın sonucu çıkan şiddetli çatışmalarda en az 26 CRPF polisi öldü.

Hindistan Komünist Partisi (Maoist)` e bağlı 300’ün üzerinde gerilla ve milisin katıldığı eylem, son iki yıl içerisinde gerçekleştirilen eylemlerin en büyüklerinden biriydi.

Çatışmada yaralanan bir CRPF polisi Maoist gerillaların yüzde 70’inin kadın olduğunu söyledi. İsmini vermek istemeyen polis, erkeklerle karşılaştırıldığında kaleşnikoflarla saldıran kadınların daha fazla olduğunu dile getirdi. Başka bir asker “kadınların polisleri öldürdükten sonra silahlarına el koyduklarını” söyledi.

Haber:isyandan.net