MAOİST KOMÜNİST PARTİ (FRANSA) ULUSAL KONFERANSI KARARI

HomeGenel

MAOİST KOMÜNİST PARTİ (FRANSA) ULUSAL KONFERANSI KARARI

Maoist Komünist Parti (Fransa), Ulusal Konferansının başarılı bir şekilde gerçekleştirildiğini büyük bir sevinç ve sınıfsal gururla uluslararası prole

Comité central – Bureau Politique du TKP/ML : Membre de notre parti TKP/ML et du commandement régional de Dersim, camarade Deniz (Cumhur Sinan Oktulmuş) a été immortalisé !
Maltepe-Cevizli’de Bulunan Ensar Vakfı, TKP/ML Militanları Tarafından Yakıldı
Comité Central del TKP/ML – Politburó: “Aquellos que se convierten en el sol por las mañanas para que nadie despierte a la oscuridad!”…TİKKO El Comandante Regional Dersim Özgür y el Combatiente Asmin son Inmortales!

Maoist Komünist Parti (Fransa), Ulusal Konferansının başarılı bir şekilde gerçekleştirildiğini büyük bir sevinç ve sınıfsal gururla uluslararası proletaryaya, dünya halklarına, Uluslararası Komünist Birliğe ve Uluslararası Komünist Harekete duyurur.

Konferans tüm görevlerini yerine getirmek için çalışmış ve bunu her zaman iki çizgi mücadelesini merkeze koyarak adil ve doğru bir çalışma yöntemi ve tarzıyla yapmıştır.

Konferans, örgütsel bölünmüşlüğün üstesinden gelerek daha yüksek bir temelde yeni bir birlik düzeyine ulaşmak olan ana hedefini gerçekleştirmeyi başarmıştır. Konferans ideolojik, siyasi ve örgütsel Temel Belgeleri kabul etmiş ve Merkez Komitesini oybirliği ile seçmiştir.

Bu Konferans, başta emeklilik maaşları ve hakları için mücadele ile büyük Haziran ayaklanması olmak üzere, Fransa’da sınıf mücadelesinin çeşitli vesilelerle özellikle yoğun olduğu bir yılın sonuna yakın bir zamanda gerçekleşti. Bu bir tesadüf değildir. Fransa komünistlerinin Partiyi yeniden kurma merkezi görevindeki ilerleyişi, sınıf mücadelesinin sıcaklığı içinde gerçekleşmektedir.

Hiç kuşkusuz, sosyalist devrimin gerçek önder/öncü kurmayı olan Fransa Komünist Partisi’nin yeniden inşasında bu Konferansta kaydedilen ilerleme, önümüzdeki yolda tüm engelleri aşmamızı sağlayacaktır. Marksist-Leninist-Maoist Parti o zaman proletarya için kahraman bir savaşçı olarak rolünü yerine getirecektir.

Bu Konferansın başarısı, Enternasyonal Komünist Birlik’in kuruluşundan bu yana ve hatta daha öncesinde Parti ve Örgütlerin, Fransa’da görevlerini üstlenen Komünistleri her zaman hararetle desteklemiş olan Uluslararası Komünistler Birliği ile el ele çalışmadan mümkün olamazdı. Partimizin zaferinin büyük bir bölümünü, EKB tarafından somutlaştırılan proleter enternasyonalizmine borçluyuz.

2023 yılında, bize aşağıdaki ilkeleri öğreten Başkan Mao’nun doğumunun 130. yılını kutluyoruz: “Marksizmi uygulayın, revizyonizmi değil; birleşin, bölünmeyin; açık ve dürüst olun, entrika ve komplo kurmayın.”. Bu dersi öğrendik, benimsedik ve bundan sonra Partimizin tüm çalışmalarında bu dersi savunmak, uygulamak ve yükseltmek için çaba göstereceğiz.

– MAOİZM ALTINDA BİRLEŞİN!

– YAŞASIN FRANSA KOMÜNİST PARTİSİ’NİN YENİDEN İNŞE MÜCADELESİ!

– YAŞASIN ENTERNASYONAL KOMÜNİST BİRLİK!

 

Maoist Komünist Parti (Fransa) – Ulusal Konferansı

Kasım 2023

 

 

COMMENTS