Mercan direnişi Partimize bağlılığın, halk savaşında israrın adıdır! (video)

HomeTürkçe

Mercan direnişi Partimize bağlılığın, halk savaşında israrın adıdır! (video)

Taylan (Mustafa Sarıca) yoldaş, TKP/ML TİKKO 2017-2018 Murat Tekgöz Eğitim ve Üslenim Kampı'nda yapılan 8 Mart etkinliğinde "erkek savaşçılar" adına b

“Aliboğazı direnişi kavga yeminimizdir, 12’ler yaşıyor Partizanlar savaşıyor”
HASAN ATAŞ (ŞERZAN)YOLDAŞIN ANISINA (VİDEO)
TKP/ML-TİKKO Dersim Bölge Komutanlığı: Şehitlere Sözümüz; Çağrılarınız Karşılıksız, Mevzileriniz Boş, Kanlarınız Yerde Kalmayacak!

Taylan (Mustafa Sarıca) yoldaş, TKP/ML TİKKO 2017-2018 Murat Tekgöz Eğitim ve Üslenim Kampı’nda yapılan 8 Mart etkinliğinde “erkek savaşçılar” adına bir mesaj okuyor.

https://dai.ly/x6z69a3

Bu mesaj, erkek egemen ideolojiye karşı mücadelenin her alanda olduğu gibi özellikle “erkek işi” olarak görülen savaş alanında da yürütülmesi gerektiğine küçük bir örnek sunuyor. Erkekliğin kendine egemenlik alanları yarattığı ve bu ayrıcalıklardan kolay vazgeçemediği toplumsal rollerin, örgüt içinde de belli düzeyde kendini var ettiği ve bununla mücadele etmenin önemi vurgulanıyor.

“Erkek savaşçılar” olarak verilen bu mesaj, kadın ve erkek yoldaşların birlikte faşizme karşı mücadele ederken diğer yandan hem sistem içindeki hem de kendi sınıfı içindeki ataerkiye karşı Komünist Partisi önderliğinde yürüttüğü mücadeleye diķkat çekmesi açısından anlamlıdır.

Mustafa Sarıca

Mustafa Sarıca

Çünkü erkek egemen ideolojiye karşı mücadele, sadece kadınların sorumluluğunda olan bir mücadele değildir. Kadın erkek LGBT, bütün ezilenlerin Komünist Partisi önderliğinde yürütmesi gereken bir mücadeledir. Ve sınıf mücadelesi sürdüğü müddetçe bu mücadele devam edecektir.

 

Bu videoyu Parti ve Devrim Şehitleri haftası vesilesiyle; 5-6 Ağustos 2018’de Mercan dağlarında şehit düşen Taylan yoldaş şahsında bütün ölümsüzleşenlerimiz anısına paylaşıyoruz.