SİLİVRİ HAPİSHANESİNDEKİ TUTSAK PARTİZANLAR, FİLİSTİN DİRENİŞİ’NİN 2. AYINDA DESTEK AMAÇLI AÇLIK GREVİNE BAŞLADI

HomeGenel

SİLİVRİ HAPİSHANESİNDEKİ TUTSAK PARTİZANLAR, FİLİSTİN DİRENİŞİ’NİN 2. AYINDA DESTEK AMAÇLI AÇLIK GREVİNE BAŞLADI

Silivri Hapishanesinden Tutsak Partizanlar Filistin Direnişi’nin 2. ayında açlık grevi eylemine başladıklarını açıkladı.Filistin Direnişi 2. ayına

Glória eterna para o grande professor do proletariado internacional; Karl Marx!!
FİLİPİNLER KOMÜNİST PARTİSİ : ENTERNASYONAL KOMÜNİST BİRLİK’İN KURULUŞUNUN İLAN EDİLMESİ ÜZERİNE
Πολιτικό γραφείο της ΚΕ του TKP/ML: ΟΧΙ ΣΤΟΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΙΚΟ ΠΟΛΕΜΟ ΑΡΜΕΝΙΑΣ ΑΖΡΜΠΑΪΤΖΑΝ! ΝΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΤΕΙ ΑΜΕΣΑ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΗΣ ΑΥΤΟΔΙΑΘΕΣΗΣ ΣΤΟ ΝΑΜΠΟΡΝΟ ΚΑΡΑΜΠΑΧ!

Silivri Hapishanesinden Tutsak Partizanlar Filistin Direnişi’nin 2. ayında açlık grevi eylemine başladıklarını açıkladı.

Filistin Direnişi 2. ayına girerken Filistin halkıyla dayanışma eylemleri Türkiye hapishanelerinde sürüyor. Silivri Hapishanesinden Tutsak Partizanlar kapı dövme, slogan atma eylemlerinin ardından 3 günlük açlık grevine başladıklarını duyurdu. Tutsaklar, Birinci İntifada’nın yıl dönümü olan 9 Aralık’ta açlık grevini bitirecek.

Enternasyonal Komünist Birlik (EKB) ve Hindistan Komünist Partisi (Maoist) 2-8 Aralık’ı Filistin Halkını Savunma Haftası ilan etmiş ve komünistleri Filistin halkını savunmaya, bu özel hafta için harekete geçmeye çağırmıştı.

Elimize mektup yoluyla ulaşan “Silivri Hapishanesinden Tutsak Partizanlar” imzalı, “Filistin Direnişinin Yanındayız” başlıklı açıklamanın tamamı şu şekilde:

“7 Ekim günü işgal topraklarında gerçekleşen Hamas eylemi Siyonist İsrail devletinin Gazze’yi Filistin direnişini ortadan kaldırma amaçlı saldırısıyla yanıtlanmıştır. İsrail devletinin bu karşı saldırısı, başından beri bir vahşet olarak yaşanmakta ve bu vahşet her gün büyümektedir. Dün Şimon Peres, Ariel Şaron ve bugün Netanyahu gibi isimlerle özdeş olsa da katliamcıların adresi bellidir: İsrail devleti. İsrail devleti bölgede emperyalizmin, özellikle Amerikan emperyalizminin koç başıdır. Filistin ulusal direnişi uzlaşmacı, bölgenin feodal-faşist devletleriyle ilişkili niteliğine rağmen haklı bir savaştır. İşgallerle, sürgünlerle, katliamlarla, yani imha etmek ve yurtsuzlaşmakla karşı karşıya kalan bir ulusun can bedeli var olma savaşıdır. Filistin ulusu İsrail devleti ve onun korucuları, silah, özellikle de bomba tedarikçileri olan emperyalistlere karşı direniyor. Şeyh Said İsyanı, Afgan emiri önderliğindeki direniş ve Mısırlı tüccarların direnişleri, kimi liderlerinin sınıf karakterine rağmen nasıl birer haklı savaştı ve komünistlerin desteğini almışsa bugün Filistin ulusal kurtuluş mücadelesini ve Gazze özgülünde daha çok Hamas’ta somutlaşan, ama FDHKC, FHKC’nin de aralarında olduğu direniş güçlerini de destekliyor, bu direnişin yanında olduğumuzu belirtiyoruz.

“Gazze’de yaşananların yabancısı değiliz. 19-22 Aralık 2000’de Bayrampaşa ve Ümraniye hapishanelerinde beyaz fosforla yakılmış bedenlerimizden, Cizre, Nusaybin ve Sur’un tank ve toplarla yerle bir edilişinden, Dersim’de kesilen başlarımızdan, Zap’ta tünellere verilen kimyasal gazlarla nefessiz kalışımızdan biliyor, tanıyoruz. Bu yüzden Filistin’in akan kanını, can veren evlatlarını anlıyor, önlerinde eğiliyoruz.

“Filistin’in can feda direnişine olan destek daha etkin bir düzeye çıkarılmalıdır, çıkarılacaktır da. Dünya halklarının buna muktedir olduğunu biliyoruz. Silivri Hapishanesinde bulunan Tutsak Partizanlar olarak Filistin direnişine olan desteğimizi bir direnme biçimimiz de olan açlık greviyle devam ettireceğimizi, EKB’nin Filistin Halkını Savunma Haftası’na olan çağrısına da bir yanıt olarak 6-9 Aralık tarihleri arasında açlık grevi eylemi yapacağımızı halkımıza bildiriyoruz.

“Yaşasın Filistin Halkının Direnişi!

“Kahrolsun Emperyalizm ve Siyonist İsrail Devleti!

“Bir Filistin Vardı, Bir Filistin Yine Var!”

COMMENTS