TKP/ML Militanları Aşkın Günel’in Mezarı Başında Anma Gerçekleştirdi

HomeTürkçeGenel

TKP/ML Militanları Aşkın Günel’in Mezarı Başında Anma Gerçekleştirdi

TKP/ML militanları "Parti ve Devrim Şehitlerini Anma Haftası" eylem ve etkinlikler çerçevesinde, 9 Kasım 2004 tarihinde Dersim'de ölümsüzleşen Aşk

TKP/ML MK-SB: “PARTİ VE DEVRİM ŞEHİTLERİNE SELAM OLSUN! ONLAR GİBİ OLACAK, ONLARDAN DAHA İLERİ KOŞACAĞIZ!”
TKP/ML MK:”Devrimin Şanlı Yoluna, Bu Yolda Ölümsüzleşenlere, 46 Yıllık Partimiz TKP/ML’ye Ve Tarihine Şan Olsun!”  
TKP/ML – MK : ÇEŞİTLİ MİLLİYETLERDEN HALKIMIZA ÇAĞRIMIZDIR; FAŞİZMİN SEÇİM ALDATMACASINA KARŞI BOYKOT: OY VERME!
aşkın günel mezar anması

aşkın günel mezar 

TKP/ML militanları “Parti ve Devrim Şehitlerini Anma Haftası” eylem ve etkinlikler çerçevesinde, 9 Kasım 2004 tarihinde Dersim’de ölümsüzleşen Aşkın Günel (Doğan) yoldaşın İstanbul-Kayabaşı mezarlığında bulunan mezarı başında anma gerçekleştirdi.

21 Ocak Perşembe günü Aşkın Günel’in mezarı başında saygı duruşuyla başlayan anmada TKP/ML militanları tarafından mezara TKP/ML-TİKKO bayrakları bırakıldı. TKP/ML militanları yaptıkları açıklamayla şunları söyledi., ” ‘Parti Tarihimizde hiç bir halk düşmanı cezasız kalmamıştır.’ 9 Kasım 2004’te Dersim’de ölümsüzleşen yoldaşımız Aşkın Günel bu sözü ile adeta parti tarihimizin hesap sorma bilincini manifesto gibi nakşetmiştir. Ölümsüzlüğünün 17. Yılında TKP/ML – TİKKO Komutanlarından yoldaşımız Aşkın Günel’i PArti ve Devrim Şehitleri Anma Haftası vesilesiyle mezarı başında andık. Faşist Diktatörlüğün partimiz için yapmaya çalıştığı kara propaganda olan”Bittiler” söylemini bulunduğumuz her alanda boşa çıkaracağız. Çünkü gerçek olan, onların gördüğü rüya değildir. Uykularını kaçırma gerçeğimizdir.

Partimiz daha zorlu süreçleri başı dik bir şekilde atlattı. yoldaşlar, halkımız partimize güvenin, partimize omuz verip Halk Savaşını yükseltmede örgütlü bir şekilde hareket edin.

Yaşasın Partimiz TKP/ML, Halk Ordumuz TİKKO ve Gençlik Örgütümüz TMLGB”

COMMENTS