TKP/ML Militanları Gülsuyu’nda, Katledilişinin 47. Yılında Komünist Önder İbrahim Kaypakkaya’yı Andı

HomeTürkçe

TKP/ML Militanları Gülsuyu’nda, Katledilişinin 47. Yılında Komünist Önder İbrahim Kaypakkaya’yı Andı

Türkiye Komünist Partisi/Marksist Leninist (TKP/ML) militanları tarafından İstanbul Gülsuyu'nda  “Bilincini Kuşanacak, Mücadeleni Yükseltecek, Savaşın

TKP/ML MK-SB: İBRAHİM KAYPAKKAYA BİR ÖNDERLİK MANİFESTOSUDUR!
TKP/ML Militanları Gülsuyu’nda İbrahim Kaypakkaya Yoldaşı Korsan Eylemle Andı
TKP/ML Militanlarından Atina’da Eylem

Türkiye Komünist Partisi/Marksist Leninist (TKP/ML) militanları tarafından İstanbul Gülsuyu’nda  “Bilincini Kuşanacak, Mücadeleni Yükseltecek, Savaşını Büyüteceğiz” şiarlı TKP/ML imzalı pankart asıldı.

Silahlı güvenlik alarak pankart asan TKP/ML militanları, mahalle halkına ajitasyonlarla, komünist önder Kaypakkaya’yı katledilişinin 47. yılında onun mücadelesini büyüterek anacaklarını belirttiler.

Militanlar tarafından yapılan açıklamada; “48 yıllık şanlı tarihimizin ölümsüz önderini  katledilişinin 47. yılında kavgasına, inancına, bilincine ve savaşına bağlılıkla anıyoruz. Hiçbir koşul ve süreç bizim ölümsüz önderimizi anmamızın önünde engel olarak kabul edilmeyecek ve bizler de TKP/ML militanları olarak sınıf kinimizi her geçen gün daha fazla bileyeceğiz.

Bütün emekçi halkımıza, halk gençliğine ve başta Kürt ulusu olmak üzere azınlık ulus ve inançlara Partimiz saflarında örgütlenme ve halk ordumuz TİKKO saflarında savaşma çağrısında bulunuyoruz. Yaşasın Partimiz TKP/ML, Halk Ordumuz TİKKO ve TMLGB” denildi.