TKP/ML Militanları İKK Dağıtımı ve Pankart Asma Çalışmaları Gerçekleştirdi

HomeGenelHaber

TKP/ML Militanları İKK Dağıtımı ve Pankart Asma Çalışmaları Gerçekleştirdi

TKP/ML militanları tarafından Avcılar'da TKP/ML'nin merkezi kitle yayın organı İKK (İşçi Köylü Kurtuluşu)'nın "49. yıllık kesintisiz mücadele sürüyor

EKB: Bütün Ülkelerin Proleterleri Birleşin! KAHROLSUN EMPERYALİZM! YAŞASIN ENTERNASYONAL KOMÜNİST BİRLİK!
TKP/ML Enternasyonal Komite: Enternasyonal Proletaryanın Ve Ezilen, Sömürülen Emekçilerin, Birlik, Mücadele Ve Dayanışma Günü 1Mayıs’ın Devrimci Ruhuyla, Sokaklara, Meydanlara Çıkalım!
1 Mayıs Videosu
TKP/ML militanları tarafından Avcılar’da TKP/ML’nin merkezi kitle yayın organı İKK (İşçi Köylü Kurtuluşu)’nın “49. yıllık kesintisiz mücadele sürüyor zafere kadar sürecek” başlıklı özel sayısının  dağıtımı gerçekleştirilirken, Esenyurt’ta da militanlar tarafından pankart asıldı.
Açıklama yapan militanlar şu ifadeleri kullandı: Partimiz TKP/ML’nin kuruluşunun 49. yılında şehitlerimizden devraldığımız kızıl bayrak, meşru mücadelemizin şiarı, amansız kavgamızın duruşu haline gelmiştir.
Proletarya Partisi geçmişten bugüne gerek düşman gerekse de revizyonizm bakımından çeşitli saldırılara uğramıştır. Ancak MLM ideolojisinin kılavuzu önder yoldaş İbrahim Kaypakkaya’nın yol göstericiliğiyle bu saldırılar tabiri yerindeyse “Demirin çeliğe” dönüşmesine sebep olmuştur. Ve bugün yarım asra bir kala, düşman saldırısının yoğunlaştığı, kavga kaçkınlığının boy gösterdiği dönemde, partimizin önderliğinde mücadele eden militanlar olarak halk savaşı bayrağını daha fazla yükseltme çabasını haykırıyoruz.
49. kavga yılımız da çeliğin sesinin gürleştiği, yumrukların sıkıldığı bir yıldır ve her yıl  olduğu gibi bugün de partimiz TKP/ML’nin kuruluşunu daha fazla inanç ve kararlılıkla karşılıyor ve ezilen emekçi halkımıza Partimiz TKP/ML saflarında örgütlenme ve Halk Ordumuz TİKKO saflarında savaşma çağrısı yapıyoruz.
Yaşasın Partimiz TKP/ML, Halk Ordusu TİKKO
ve Gençlik Örgütümüz TMLGB!

COMMENTS