TKP/ML TİKKO Dersim Bölge Komutanlığı: “Mercan Şehitleri Halk Savaşını Büyütmenin Çağrısıdır: Bu Çağrıya Bedel Ödeyerek, Bedel Ödeterek Yanıt Olacağız!”

HomeTürkçe

TKP/ML TİKKO Dersim Bölge Komutanlığı: “Mercan Şehitleri Halk Savaşını Büyütmenin Çağrısıdır: Bu Çağrıya Bedel Ödeyerek, Bedel Ödeterek Yanıt Olacağız!”

Mercan Şehitleri Halk Savaşını Büyütmenin Çağrısıdır: Bu Çağrıya Bedel Ödeyerek, Bedel Ödeterek Yanıt Olacağız!Halkımıza,5-6 Ağustos 2018 tari

TKP/ML TİKKO DERSİM BÖLGE KOMUTANLIĞI: MEVZİLERİ BOŞ KALMAYACAK, SİLAHLARI SUSMAYACAK, ONLARLA KAZANACAĞIZ! Nubar, Özgür, Rosa ve Asmin Yoldaşlar Ölümsüzdür!
Dersim Partizan ve PŞTA’dan 12 Halk Savaşçısı için açıklama
PARTİMİZ TKP/ML VE DERSİM BÖLGE KOMUTANLIĞI ÜYESİ DENİZ ( CUMHUR SİNAN OKTULMUŞ) YOLDAŞ ÖLÜMSÜZLEŞTİ!

Mercan Şehitleri Halk Savaşını Büyütmenin Çağrısıdır: Bu Çağrıya Bedel Ödeyerek, Bedel Ödeterek Yanıt Olacağız!

Halkımıza,

5-6 Ağustos 2018 tarihinde Dersim Ovacık- Mercan yaylalarında faşist ordu güçlerinin bölgede bulunan gerilla birliğimize yönelik saldırısında altı yoldaşımız şehit düşmüştür.

5 Ağustos günü, gece saat 23.00 sularında başlayan çatışma, 6 Ağustos sabah 09.00’a kadar sürmüştür. Düşman, kara güçleriyle sonuçlandıramadığı çatışmayı, hava desteği alarak sürdürmüş ve yoldaşlarımız son mermilerine kadar direnerek şehit düşmüşlerdir. Çatışma sonucunda düşmanın ölü ve yaralıları hakkında net bir bilgiye ulaşılamamıştır.

Şehit düşen yoldaşlarımız şunlardır:

Mustafa Sarıca (Taylan): 1987 Ankara doğumlu Taylan yoldaş, Türk-Sunni kökenliydi. Üniversite yıllarında devrimci düşünce ile tanışan Taylan yoldaş, girdiği araştırma sürecinde İbrahim yoldaşın düşüncesiyle tanışmış ve etkilenerek partimiz saflarında yerini almıştır. İlk olarak TMLGB saflarında örgütlenen Taylan yoldaş, gençliğin akademik-demokratik mücadelesinde komsomol militanı olarak görev almış ve bu süreçte bir düşman operasyonu sonrası tutsak düşmüştür. Hapishaneden çıktıktan sonra görevlerine dört elle sarılan Taylan yoldaş, mücadelesine TMLGB üyesi olarak devam etmiş ve çeşitli alanlarda görev almıştır.

2010 yılında Halk Ordusu saflarına katılan Taylan yoldaş, sürekli olarak kendini geliştirmenin, partinin ve savaşın ihtiyaç ve görevlerine uygun şekillenmenin çabası içinde olmuştur. O, gösterdiği irade, çaba ve sorumluluk bilinci ile kendini sürekli aşmanın, devrimcileşmenin somut bir ifadesi olarak bilincimizde yer etmiştir.

Şehit düştüğünde TİKKO DBK üyesi olarak görev yürüten Taylan yoldaş, aynı zamanda partimizin ileri militanıydı.

İlker Tezer(Yusuf) : 1985 Dersim doğumlu olan Yusuf yoldaş, Kürt-Alevi kökenliydi. Partimizle küçük yaşlarda tanışan Yusuf yoldaş, örgütlü mücadeleye genç yaşlarda İstanbul’da semt çalışmalarıyla başlamıştır. Parti ve komsomol faaliyetinde çeşitli görevler alan Yusuf yoldaş, mücadeleye katılımını daha ileri taşıma bilinciyle 2012 yılında gerilla saflarına ulaşmıştır. Bu onun açısından mücadelede oluşturduğu rutini kırmak ve ileri atılmak anlamına geliyordu.

Girdiği yol, her ne kadar sancılı ve zorlu da olsa Yusuf yoldaş, zorlukları aşmasını bilmiş ve sürekli olarak daha ötesine ulaşma hedefiyle hareket etmiştir.

Şehit düştüğünde TİKKO saflarında birim komutanı olarak görev alan Yusuf yoldaş, aynı  zamanda partimizin ileri militanıydı.

Tanju Er (Samet) : 1993  Tokat Erbaa doğumlu olan Samet yoldaş, Türk-Alevi kökenliydi. Karadeniz dağlarından bildiği partimizle esas olarak göç ettikleri İstanbul’da tanışmış ve burada semt çalışmalarına dahil olmuştur.

2014 yılında Halk Ordusu saflarına katılan Samet yoldaş, her zaman aldığı görevleri yerine getirmenin çaba ve özverisi içinde olmuştur. Samet yoldaş şehit düştüğünde TİKKO savaşçısıydı.

Mehmet Keleş (Mahir): 1990 Samsun doğumlu olan Mahir yoldaş, Türk-Sünni kökenliydi. Devrimci düşünce ile lise yıllarında tanışan Mahir yoldaş, üniversite okumak için geldiği Amed Dicle Üniversitesi’nde komsomolun üniversite çalışmalarına dahil olmuştur.

2014 yılında gerilla saflarına katılan Mahir yoldaş, emekçi yapısı ve inatçı karakteriyle ön plana çıkmıştır. Mahir yoldaş, şehit düştüğünde TİKKO savaşçısıydı.

Tarık Akın (Yetiş): 1990 Erzincan doğumlu olan Yetiş yoldaş, Kürt-Alevi kökenliydi. Partimizle İstanbul’da tanışmış ve burada semt çalışmalarına dahil olmuştur. 2016 yılında gerilla mücadelesine katılan Yetiş yoldaş, emekçi karakteriyle aldığı görevlere dört elle sarılmış, parçası olduğu emekçi halkımızın umutlarını sürekli bilincinde taşımıştır.

Yetiş yoldaş, şehit düştüğünde TİKKO savaşçısıydı.

Zeynel Çakıl (Haydar) : 1993 Dersim-Mazgirt doğumlu olan Haydar yoldaş, Kürt-Alevi kökenliydi. Partimizle küçük yaşlarda tanışan ve partinin ismiyle büyüyen Haydar yoldaş; devrimci mücadeleye, esas olarak üniversite okumak için gittiği İzmir’de gençliğin akademik-demokratik mücadelesine katılarak başlamıştır.

Sistemin halk gençliğine sunduğu ve dayattığı gelecekten yoksun ve yozlaşmış yaşamın ayırdına varan Haydar yoldaş, bunu reddederek 2016 yılında daha ileri düzeyde bir mücadele için Halk Ordusu saflarına katılmıştır.

Öğrenci/yarı aydın kökenli bir yoldaş olarak buna özgü özelliklerinin bilincine varma ve aşma çabasıyla ön plana çıkmış ve görevlerine dört elle sarılmıştır.

Haydar yoldaş şehit düştüğünde TİKKO savaşçısıydı.

Şehit düşen yoldaşlarımız, Halk Ordusunun Demokratik Halk Devrimi mücadelesinde belirlenmiş görevleri yükümlenmiş ve bunları yerine getirirken ölümsüzleşmişlerdir. Kaybımız ağırdır, ancak bilinmelidir ki partimiz önderliğinde Halk Ordusu, yaralarını sararak, boşalan mevzilerini doldurarak, yarım kalan görevleri tamamlayarak ilerleyecektir.

Faşizm, tüm gücüyle halkımıza saldırıp teslimiyet dayatırken, direnmek ve silahlı mücadeleyi geliştirmek, her zamankinden daha elzemdir. Şehitler vererek, kanla ödediğimiz bedel, bu görevi yerine getireceğimizin teminatıdır.

5-6 AĞUSTOS ŞEHİTLERİ ÖLÜMSÜZDÜR!

YAŞASIN HALK SAVAŞI!

YAŞASIN PARTİMİZ TKP/ML ÖNDERLİĞİNDE SAVAŞAN TİKKO, TMLGB!

TKP/ML TİKKO

DERSİM BÖLGE KOMUTANLIĞI/ Ağustos 2018