TKP/ML MİLİTANLARI:  “Şan Olsun 45.Yılında Partimiz TKP/ML’ye”

HomeTürkçe

TKP/ML MİLİTANLARI: “Şan Olsun 45.Yılında Partimiz TKP/ML’ye”

Partimiz 45 yıllık  devrim yürüyüşünde can bedeli bir mücadele sürdürmektedir. 45 yıllık deneyimle parti iradesini, düşmana karşı savaşkanlık ruhunu p

Gazi Mahallesi ve Esenyurt’ta TKP/ML-MK imzalı bildiri dağıtımı yapıldı
TKP/ML-YDK: PARTİMİZ KOMÜNİZM DAVASINA DAHA FAZLA VE DAHA SIKI SARILACAKTIR!
Tutsak Partizan: “Parti Disiplinini Tanı, Ben Merkeziyetçilikle Savaş!”

Partimiz 45 yıllık  devrim yürüyüşünde can bedeli bir mücadele sürdürmektedir. 45 yıllık deneyimle parti iradesini, düşmana karşı savaşkanlık ruhunu pekiştirerek zorluklara karşı meydan okuyarak yoluna devam etmektedir.

Devrim ve komünizm inancımızla, şehitlerimizin yarattığı ve bizlere bıraktığı direngen ruhla ve kavga bayrağını dahada yükseltme azmiyle karşılıyoruz 45. kavga yılımızı.

Önder yoldaşla başlayan direngen ruhla sarılacağız kavgaya , tasfiyeciliğin, reformizmin, düzen içi, “ehveni şerci” düşünüş tarzının kuşatmasını, MLM biliminin rehberliğinde devrimci radikalizimle parçalayacağız. Yetmezliklerimize zaaflarımıza başaramadıklarımıza vurarak, parti çizgimizi kavrayarak, devrimci ileri atılma ruhunu kuşanarak, savaş içinde çelikleşen komünist militan çizgide ısrarla, inatla ve proleter sabırla ilerleyeceğiz!

Nerede mücadele varsa, Parti orda olmalıdır bilinciyle ; Dağlara, Ovalara, Sokaklara, Meydanlara, Barikatlara, Fabrikalara, Okullara,  24 Nisanın başkaldıran ruhuyla müdahele edip, işçi sınıfının, emekçilerin ve  ezilen yığınların öfkesi ve sesi olacağız !

 

 

 

TKP/ML MİLİTANLARI TARAFINDAN KOCAELİ/ÇAYIROVA’YA PANKART ASILDI!

Elimize e-posta yoluyla ulaşan habere göre ;

TKP/ML Militanları tarafından Kocaeli’ye bağlı Çayırova ilçesine pankart asıldı. Dün gece saatlerinde TKP/ML’nin kuruluş yıl dönümü olan 24 Nisan’ı selamlamak amacıyla pankart asan militanlar kayıp vermeden geri çekildi.

“45 yıllık tarihimizden aldığımız güç ve inançla kararlı iktidar yürüyüşümüzü sürdüreceğiz” diyen militanlar “enternasyonal proleteryanın ülkemiz topraklarındaki temsilcisi olan partimiz TKP/ML,Marksizm-Leninizm ve Maoizm’den aldığı güç ve sarsılmaz inançla ideoloijk-politik hattında yürümeye devam edecektir.

45 yıl önce revizyonizme karşı ihtilalci komünizmin bayrağını yükselten önder yoldaş İbrahim Kaypakkaya’nın yolunda,partimiz çizgisine sirayet etmeye çalışan anti-mlm akımlara karşı ideolojik-politik mücadelenin yılmaz savunucusu olacağız.24 Nisan’ın inancı ve cüretiyle 1 Mayıs’ı kuşanacak,işçi sınıfının öncüsü partimiz TKP/ML saflarında alanlarda-meydanlarda ezilenlerin sesi olacağız” diyen militanlar “Şan Olsun 45.Yılında Partimiz TKP/ML’ye” diyerek açıklamalarını sonlandırdı.