Vartinik`ten Mercan`a sürüyor Savaş! 6 Halk Savaşçısı Gerilla Ölümsüzleşti !

HomeTürkçe

Vartinik`ten Mercan`a sürüyor Savaş! 6 Halk Savaşçısı Gerilla Ölümsüzleşti !

Partimiz, Türkiye Komünist Partisi / Marksist Leninist / TKP/ML ) önderliğindeki halk ordusu, Türkiye İşçi Köylü Kurtuluş Ordusu (TİKKO) gerillaları i

Dersim’de dövüşene, düşene bin selam!
TKP/ML TIKKO DERSIM REGIONAL COMMAND: Their trenches will not be empty, their weapons will not be silent, we will win with them! Comrades Nubar, Özgür, Rosa and Asmin are Immortal!
TKP/ML Dersim Bölge Komutanlığı’ndan Açıklama

Partimiz, Türkiye Komünist Partisi / Marksist Leninist / TKP/ML ) önderliğindeki halk ordusu, Türkiye İşçi Köylü Kurtuluş Ordusu (TİKKO) gerillaları ile faşist devlet güçleri arasında 5 Ağustos Pazar gecesi Ovacık şahverdi kırsalında çıkan ve sabaha kadar süren çatışmada 6 Halk savaşçısı gerilla şehit düştü.

Faşist diktatörlüğe karşı demokratik halk devrimi yolunda son kurşununa kadar direnen yoldaşlarımızın direnişi ve kararlı tavrı aynı zamanda tasfiyeciliğe, reformizme ve silahlarını toprağa gömen savaş kaçkınlarına karşıda yanıttır. Halk savaşı yolunda toprağa düşenlerimizin savaşı yükselt çağrılarına yanıt olunacak ve boşalan siperler yeniden tahkim edilecektir.

Umutsuzluğa, Karamsarlığa yer yok Saflarımızda !

Mercan Şehitleri Kıvılcımı Yangına Çevirmenin Adıdır !

Gerillalar Ölmez! Yaşasın Halk Savaşı !

Mercanlarda Toprağa düşerek ölümsüzleşen TİKKO gerillalarından İlker Tezer (Yusuf) Ovacık`ta ve Tarık Akın (Yetiş) Sarıgazi`de aileleri, yoldaşları ve devimci dostları tarafından sonsuzluğa uğurlandılar.

Ailelerin diğer cenazeleri teşhis işlemleri bilinçli bir biçimde engellenmiş cenazelere yapılan işkencelerle cenazeler tanınmayacak hale getirilmişti. Gerillaların teşhis edilmesini engellemek için el ve yüzleri yakılmış belirgin izler kazınmıştı.

Elimize ulaşan bilgilere göre  6  TKP/ML-TİKKO gerillasının kimlik bilgileri de netleşti. Ölümsüzleşen gerillaların kimlik bilgileri şöyle:

Samet Parti adlı Tanju Er – Tokat

Mahir Parti adlı Mehmet Keleş – Samsun

Yetiş Parti adlı Tarık Akın – Erzincan

Haydar Parti adlı Zeynel Çakıl – Dersim

Yusuf Parti adlı İlker Tezer – Dersim

Taylan Parti adlı Mustafa Sarıca – Ankara