VİDEO: Emekçi Kadınlara Savaş Çağrısıdır; Zilan

HomeTürkçe

VİDEO: Emekçi Kadınlara Savaş Çağrısıdır; Zilan

https://dai.ly/x6zzghzTKP/ML TİKKO gerillası olan Esrin Güngör (Zilan) yoldaş, TİKKO Müzik Topluluğu solistlerindendir. Mücadelenin, savaşın kadın

TKP/ML Central Committee – Politburo: Member of Our Party TKP/ML and Dersim Regional Command, Comrade Deniz (Cumhur Sinan Oktulmuş) Has Been Immortalized!
TKP/ML – MK : 51 YILDIR ÖLÜMSÜZLERİMİZDEN ALDIĞIMIZ GÜÇ VE İNANÇLA “TEK ÇARE DEMOKRATİK HALK DEVRİMİ” ŞİARIYLA BİR ADIM DAHA İLERİYE!
Ανακοίνωση της Κεντρικής Επιτροπής του TKP/ML: ΔΟΞΑ ΚΑΙ ΤΙΜΗ ΣΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ NUBAR ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΘΟΣ ΤΗΣ ROSA! Ο ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΗΣ ΗΓΕΤΗΣ ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ NUBAR ΕΙΝΑΙ ΑΘΑΝΑΤΟΣ!

https://dai.ly/x6zzghz

TKP/ML TİKKO gerillası olan Esrin Güngör (Zilan) yoldaş, TİKKO Müzik Topluluğu solistlerindendir. Mücadelenin, savaşın kadını nasıl geliştirdiğinin en yakın örneklerinden olan Zilan yoldaş, mücadele etmeden özgürlüğün kazanılamayacağına inanmış ve harekete geçmiştir. Bölge halkından binlerce kadının yaşadığı şiddete, yok sayılmaya bizzat tanıklık etmiş ve sessiz kalmayı, boyun eğmeyi değil mücadele etmeyi seçmiştir. Mücadele dolu kısa yaşamı bütün emekçi kadınlara savaş çağrısıdır.

Esrin Güngör (Zilan)

Esrin Güngör (Zilan)

Zilan yoldaş, 24-28 Kasım 2016’da Aliboğazı’nda yapılan operasyonda 11 yoldaşıyla birlikte ölümsüzleşti. 13 Mayıs 1980’de Elazığ Karakoçan’da ölümsüzleşen Armenak Bakırcıyan ile ilgili yapılan ve Zilan yoldaşın seslendirdiği “Orhan yoldaş” ağıdını Parti ve Devrim Şehitleri Haftası vesilesiyle yayınlıyoruz.