Yetiş Yalnız (TİKKO Müzik Topluluğu) – Paşalar Dersim’e Ferman Eyledi (Yenilendi)

HomeTürkçe

Yetiş Yalnız (TİKKO Müzik Topluluğu) – Paşalar Dersim’e Ferman Eyledi (Yenilendi)

24 Kasım 2016'da Dersim Aliboğazı'nda TKP/ML-TİKKO'ya bağlı gerilla birliğinde 11 yoldaşıyla birlikte kavgada ölümsüzleşenler kervanına katı

TKP/ML-MK : MERCAN-ŞAHVERDİ DİRENİŞİ PARTİMİZE BAĞLILIĞIN, HALK SAVAŞINDA ISRARIN ADIDIR!
Altı Karaca Islıklarıyla Yol Aldı, Mercanlar’dan Yıldızlara Doğru
TKP/ML Dersim Bölge Komutanlığı’ndan Açıklama
24 Kasım 2016’da Dersim Aliboğazı’nda TKP/ML-TİKKO’ya bağlı gerilla birliğinde 11 yoldaşıyla birlikte kavgada ölümsüzleşenler kervanına katılan Yetiş Yalnız (Ahmet) yoldaşın seslendirdiği ve TİKKO Müzik Topluluğu bileşenlerinin çaldığı “Paşalar Dersim’e Ferman Eyledi” videosunu paylaşıyoruz.
TKP/ML‘ye bağlı faaliyet yürüten TİKKO gerillalarının hazırlamış olduğu klip, savaş koşullarında gerçekleşen bir emeğin ürünü olduğu için daha da anlamlı olmaktadır.
Video, Ahmet (Yetiş) yoldaşın sesinden daha bir anlamlı olmaktadır. Ahmet (Yetiş Yalnız) yoldaş, sazıyla-sözüyle görünür olmasına rağmen ideolojik-politik olarak partimizin ve Marksizm-Leninizm-Maoizm’in sarsılmaz öğretileriyle saflarda yerini almış ve kavganın en sıcak alanına tereddütsüz bir şekilde konumlanmıştır. Türkiye’de, Avrupa’da, düşman zindanlarında ve yine Proletarya Partisi’nin yaşadığı zorlu dönemlerde savaş alanının da deneyimli, parti anlayışında tutarlı ve kararlı bir yoldaş olarak partiye olan bağlılığından taviz vermemiştir.
Bu çalışma vesilesiyle Şahverdi ve Geyiksuyu’nda 5, Aliboğazı’nda 12 ölümsüz kızıl karanfilimizi bir kez daha anıyor; onlardan alınan bayrağı durmadan yükseklerde taşıyarak Aliboğazı ve Mercan’da ölümsüzleşen 8 yoldaşımızın; parti ve savaş kaçkınlığına karşı partimize bağlılık, halk savaşında ısrar ve kararlılık olarak sembolleşen kavgalarını büyüteceğimize söz veriyoruz.
Youtube  eklenen videoyu kaldırdığı için link yenilendi.