KOMÜNİZM VE DEVRİM MÜCADELESİNDE ÖLÜMSÜZLEŞENLER, HİNDİSTAN’DA KİTLESEL ETKİNLİKLERLE ANILDI

HomeHaber

KOMÜNİZM VE DEVRİM MÜCADELESİNDE ÖLÜMSÜZLEŞENLER, HİNDİSTAN’DA KİTLESEL ETKİNLİKLERLE ANILDI

Hindistan Komünist Partisi (Maoist) tarafından her yıl 28 Temmuz – 3 Ağustos tarihleri arasında yapılan Komünizm ve Devrim mücadelesinde ölümsüzleşenl

Yetiş Yalnız (Ahmet) “Diken içindeler ama gül gibiler”
TKP/ML ZK-PB: “RUHM UND EHRE AN DIE MÄRTYER*INNNEN DER PARTEI UND REVOLUTION! WIR WERDEN WIE SIE SEIN! WIR WERDEN WEITER ALS SIE LAUFEN!”
Hasret Tanrıverdi `nin (Çiğdem) sesinden “Özgürlüğün Düğünü”

Hindistan Komünist Partisi (Maoist) tarafından her yıl 28 Temmuz – 3 Ağustos tarihleri arasında yapılan Komünizm ve Devrim mücadelesinde ölümsüzleşenleri anma etkinlikleri, bu yıl da kitlesel etkinliklerle gerçekleştirildi.

Hindistan Maoist hareketin kurucu ve kuramcı önderlerinden Çaru Mazumdar yoldaşın ölümsüzlük tarihi olan 28 Temmuz’da başlayan ve 3 Ağustos’a kadar devam eden “Komünizm ve Devrim Şehitlerini Anma Haftası” kapsamında Maoistler tarafından askeri eylemler, pankart, afiş ve kitle toplantıları gerçekleştirildi. Anma Haftasının son günü olan 3 Ağustos’ta ise Chattisgarh’ın Bastar bölgesi ve Dandarakanya bölgelerinde HKP (Maois)’in önder kadrolarının da katıldığı binlerce kişiyle birlikte halk toplantıları yapıldı.

HKP(Maoist)

HKP(Maoist)

Bastar’da gerilla güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında gerçekleşen anma etkinliğinde ölümsüzler anısına anıt açılışları yapılırken, kitlelere yönelik yoğun ajitasyon-propaganda faaliyetlerinin yanısıra, kültürel etkinlikler de gerçekleştirildi. Dandarakanya’nın Telangana bölgesinde gerçekleştirilen kitlesel anma etkinliğinde de Maoist Önder Katakam Sudarshan (Anand)’ın anısına bir anıt açılışı gerçekleştirildi. Anma etkinlikleri sonrasında Hindistan polisi tarafından kapsamlı operasyonlar başlatıldı.

COMMENTS