TKP/ML MK-SB: “Düşleri Sınırsız, Yaşamları Sonsuz, Kavgaları Amansız Olanlara;  Hasan Ataş Yoldaş Halk Savaşı’nın Kararlılığıdır!”

HomeTürkçe

TKP/ML MK-SB: “Düşleri Sınırsız, Yaşamları Sonsuz, Kavgaları Amansız Olanlara; Hasan Ataş Yoldaş Halk Savaşı’nın Kararlılığıdır!”

Düşleri Sınırsız, Yaşamları Sonsuz, Kavgaları Amansız Olanlara;Hasan Ataş Yoldaş Halk Savaşı'nın Kararlılığıdır!   

TKP/ML Militanlarından Hasan Ataş (Şerzan) Yoldaş İçin Yazılama
HASAN ATAŞ (ŞERZAN)YOLDAŞIN ANISINA (VİDEO)
Hasan Ataş (Şerzan)’dan Annesine…

PARTİ

Düşleri Sınırsız, Yaşamları Sonsuz, Kavgaları Amansız Olanlara;

Hasan Ataş Yoldaş Halk Savaşı’nın Kararlılığıdır!

 

 

 

Bilirim,

Güzeldir dağlarda yaşamak…

Duvarları yıkıp

            Duvarsız yaşamak…

Düşeceğin yerde

            Uzanacak eli bilmek.

Kaygısız bakabilmek

            Bir çift göze

Güzeldir

            Dağlarda yaşamak.

Hasan Ataş (Şerzan)

 

TÜRK, KÜRT ULUSLARINDAN VE ÇEŞİTLİ MİLLİYETLERDEN İŞÇİ SINIFI VE EMEKÇİ HALKIMIZ;

2 Haziran 2020 akşamı Dersim-Ovacık’a bağlı Büyükköy-Hacıbirim kırsalında düşman güçleriyle girilen çatışmada Şerzan parti isimli Hasan Ataş yoldaş ölümsüzleşmiştir.

Hasan Ataş (Şerzan)

Hasan Ataş (Şerzan)

Hasan Ataş yoldaş, 1990 yılında İskenderun’da doğmuştur. Aslen Dersim Mazgirt Pulan (Otlukaya) köyünden olan yoldaş, 2009’un sonlarında üniversitede okurken TMLGB saflarında örgütlenmiştir. 2010 yılında Halk Ordusu saflarına katılmıştır. Gerilla içinde verilen her görevi tereddütsüz yerine getiren yoldaş, pratiğiyle partiye, yoldaşlarına, halkına bağlılığın en güzel örneklerini sergilemiştir. Çeşitli askeri eylemlerde görev alan Şerzan yoldaş, 24-28 Kasım 2016’da Aliboğazı’nda ölümsüzleşen on iki yoldaşın ardından 1 Haziran 2017’de üç askerin öldürüldüğü misilleme eyleminde de aktif olarak görev almıştır. Kitlelerle güçlü bağlar kuran Şerzan yoldaş, yazdığı şiir, anı anlatı ve öykü çalışmalarıyla da gerilla alanını en canlı haliyle kitlelere taşımasını bilmiştir.

Hasan yoldaş ölümsüzleştiğinde Parti İleri Militanı, TİKKO’nun birim komutanlarındandır.

Düşmanın gerilla alanlarına yönelik elindeki tüm güç ve olanakla saldırdığı, teslim alma ve imha amaçlı yürüttüğü savaşa karşı, devrimci irade ve kararlılıkla cevap verilmektedir. Düşmanın sürdürdüğü savaşın boyutu bu iradeyi kırmaya, teslim almaya yetmeyecektir. Çünkü sahip olunan iradeyi oluşturan ideolojimiz, tüm bu saldırıları karşılamayı ve göğüslemeyi, ezilenlerin kurtuluş mücadelesinin mutlak zaferini koşullamaktadır. Bu inanç, hiç tereddütsüz savaşmayı, düşmana yönelmeyi ve hesap sormayı emretmektedir. Şerzan yoldaş, bu inancın ve kararlılığın sembolü olmuştur 2 Haziran gecesi. Onun genç ömrünü sürdüğü Dersim dağları; fedakarlığını, coşkusunu, inancını ve partisine bağlılığını, adımladığı her patikaya yazmıştır.

Partimizin 48 yıllık savaş tarihinin yapı taşlarıdır ölümsüzlerimiz. Savaşın en çetin koşullarında, umutsuzluğun kol gezdiği dönemlerde, yenilginin umudu kararttığı zamanlarda bir ateş topu olup karanlığı aydınlatmıştır Onlar. 48 yıl önce tutuşturulan ateşi kan can pahasına harlayanların kavgası, nihai zafere kadar, aynı fedakarlık, gözü karalıkla sürdürülecektir.

Ne dizginsiz saldırıları ne de dizginsiz sömürüleri ezilenlerin başkaldırı, direniş ve özgürlük mücadelesini engellemeye yetmeyecektir. Salgınla birlikte emekçilerin umursanmayan hayatları, salgının yarattığı krizin yine emekçilere kesilmeye çalışılan faturaları artık emperyalist tiranların ve tüm gerici rejimlerin kafasına öfkeyle çalınmalıdır. Biriken ve kabaran öfke, bileylenen çelişkiler başta ABD emperyalizmi olmak üzere, diğer emperyalist merkezleri tutuşturan isyan ateşleri ile sokakları aydınlatmakta, özgürlük sloganları ile harlanmaktadır.

Kabuslarıdır şimdi onların yanan bu direniş ateşleri. Bu ateştir bilinçleri kuşatacak, sokakları ve göğü aydınlatacak olan. Ne emperyalistler ne de onların yeminli uşakları, zor ve şiddetle korudukları bu iktidarlarının nihai sonunu engelleyemeyecektir.

Faşist diktatörlük işçi sınıfına, emekçilere, Kürt ulusuna, ezilen inançlara, kadınlara ve tüm toplumsal kesimlere yönelik topyekün saldırısını ara vermeksizin sürdürmektedir. Faşizmin saldırıları artık sadece Kürtlerle, devrimcilerle ve demokratlarla sınırlı kalmamakta, sokaklarda ve evlere taşan bir rutine dönüşmektedir. Ölüm, zulüm, zindan artık tüm ezilen toplumsal kesimlerin kapısının eşiğindedir. Politik kriz faşizmi daha azgınlaştırmakta, şiddetin dozu hiçbir şart ve koşul altında azalmamakta tam tersi tırmanma eğilimi göstermektedir. Karşı-devrimci şiddet ve baskıya karşı ezilenlerin artık örgütlenmiş devrimci şiddet ve karşı koyuşa dünden daha fazla ihtiyaç hissettiği bir süreçten geçiyoruz.

Partimiz bu savaşın ülkemiz coğrafyasındaki kurmay öncüsüdür. Partimiz her türden burjuva ideolojinin kuşatmasını, temsil ettiği proletaryanın ideolojisiyle yarmıştır. Bu duruş ölümsüzleşen yoldaşlarımızda cisimleşerek büyüyor, yetkinleşiyor. Halk Savaşı ile yolunu bulan devrimci çizgimiz, yoldaşlarımızın silah elde tüm kuşatmalara meydan okumasıyla bizi onurlandırıp, acıya sarıp, umudu kuşatan bir hatta kenetliyor. Bu yolu, çizgiyi ve duyguyu geride kalanlara miras bırakmıştır ölümsüzlerimiz. Korkunun duvarlarını sloganlarıyla dövenler, karanlık kuşatmaları silahlarından çıkan kızıl mermilerle aşanlar açacak yürünecek yolu. Onlarla dövüşecek, onlarla büyüyecek ve onlarla kazanacağız.

 

HASAN ATAŞ (ŞERZAN) YOLDAŞ ÖLÜMSÜZDÜR!

GERİLLALAR ÖLMEZ YAŞASIN HALK SAVAŞI!

FAŞİZMİ DÖKTÜĞÜ KANDA BOĞACAĞIZ!

KOMPRADOR PATRON-AĞA DEVLETİNİ YIKACAĞIZ HALK İKTİDARINI KURACAĞIZ!

YAŞASIN MARKSİZM-LENİNİZM-MAOİZM!

YAŞASIN PARTİMİZ TKP/ML, ÖNDERLİĞİNDEKİ TİKKO VE TMLGB!

 

TKP/ML MK-SB

3 HAZİRAN 2020