TKP/ML Militanlarından Bombalı Pankart ve Polise Yönelik Sabotaj Eylemi

HomeHaber

TKP/ML Militanlarından Bombalı Pankart ve Polise Yönelik Sabotaj Eylemi

Ekim ayının ilk haftasında Partimiz TKP/ML’nin ve halk ordusu TİKKO’nun son şehitlerini selamladık. İstanbul/Büyükçekmece’de astığımız bombalı panka

TKP / ML – TMLGB ((Marxistisch-Leninistischer Jugendverband der Türkei): UNSERE GEFALLENEN SIND UNSERE BARRIKADEN;, UNSER WEG DER DES VOLKSKRIEGES!
Comité Central del TKP/ML – Politburó: “Aquellos que se convierten en el sol por las mañanas para que nadie despierte a la oscuridad!”…TİKKO El Comandante Regional Dersim Özgür y el Combatiente Asmin son Inmortales!
TKP/ML – TMLGB MK: ŞEHİTLERİMİZ MÜCADELE SİPERLERİMİZ, YOLUMUZ HALK SAVAŞI YOLUDUR!

Ekim ayının ilk haftasında Partimiz TKP/ML’nin ve halk ordusu TİKKO’nun son şehitlerini selamladık. İstanbul/Büyükçekmece’de astığımız bombalı pankartla, 2020 yılında ölümsüzleşen komünist önder Erol Volkan İldem’in, partimizin ve halk ordusunun yiğit militanı ve savaşçısı Fadime Çakıl’ın, TİKKO Dersim Bölge Komutanımız Ali Kemal Yılmaz ve Bölge Komutanlık üyemiz Cumhur Sinan Oktulmuş’un, büyük idealler uğruna başta devrimci bir yaşamı ve gencecik yaşlarında bu idealin en ileri mevzisinde konumlanmayı seçen Gökçe Kurban, Ferdi Tosun ve Hasan Ataş yoldaşların son soluğumuz olmadığını, aksine; onlar düşerken de partimizin daha da savaşçı bir karakter kazanmasının temelini attıklarını bir kez daha ilan ettik.

Astığımız bombalı pankartla, polise yönelik sabotaj eylemi gerçekleştirdik. Polis pankartın üzerine geldiğinde hazırladığımız tuzak militanlarımız tarafından patlatıldı.

Hakim sınıflar, ekonomik-siyasal krizlerinin derinleştiği her dönemde olduğu gibi bugün de işçi sınıfına ve halka yönelik saldırılarını arttırmaktadır. Kürt ulusuna ve diğer ezilen kesimlere yönelik imha ve inkar politikasını şovenizmle körüklemektedir. Özellikle böylesi dönemlerde hakim sınıfların, silahlı mücadelede ısrar eden halkın öncü ve önderlerine daha da azgın bir biçimde saldırması, örgütsel tasfiyeyle birlikte-ideolojik kırılma yaratmaya da yönelmesi boşuna değildir.

Yılgınlığın kaçkınlığa evrildiği, reformizmin ve her türden burjuva eğilimin koyu bir hal aldığı anda dahi yatağı savaş siperleri olanlar, hakim sınıfların korkularını diri tutan ve her türden gerici saldırının odağında bulunan yegane güçler olmaktadır. Partimizin savaşta tutunma ve savaşı büyütme ısrar ve iradesi, diğer devrimci güçlerin hesap soran eylemleri, gerillanın Gare ve Zap’ta yoğunlaşan direnişi ve en son iki HPG gerillasının Mersin’de gerçekleştirdikleri eylem de göstermiştir ki düşmanın korkusunun kendi eceline faydası yoktur, olmayacaktır.

Halk savaşının kurmayı olan partimizin ve şehitlerimizin çizgisini ne denli sıkı kavrar ve savaşımızı kitlelerin savaşı haline getirebilirsek, düşmanın ecel teri dökmeye dahi vakti olmayacaktır. Hesap sorucu her eylem, kitlelerin öznesi olduğu her direniş, düşmanın faşist politikalarını parçalamakla birlikte ideolojik-siyasal etkisini de kırmaktadır. Bu “yolu” izleyeceğiz. Sistemiçiliğin darlaştıran, yozlaştıran, sıradanlaştıran düşünce ve eylemine ve her türlü şekillenişine teslim olmayacağız. Örgütlenecek, örgütleyecek ve şehitlerimizin “savaşı büyütme” hedefini bulunduğumuz her alanda, her parçada hayata geçirmenin çabası içinde olacağız. Çevremize örülmeye çalışılan dar ideolojik-siyasal ve örgütsel çemberi düşmana yönelerek parça parça kıracağız.

Sabotaj eylemimiz bunun naçizane bir parçasıdır. Sınıf kinimiz, son şehitlerimizle birlikte daha da büyüyen öfkemiz, bugünkü küçük adımlarımızdan daha güçlüdür ve onu halkın öfkesine karıştırarak bir taşkın yaratacağız. Savaşçı olacağız, savaşacağız, savaştıracağız ve kitlelerle başaracağız.

TKP/ML Militanları

COMMENTS