TKP/ML MİLİTANLARINDAN GÜLSUYU’NDA POLİSLERE YÖNELİK BOMBALI EYLEM

HomeGenel

TKP/ML MİLİTANLARINDAN GÜLSUYU’NDA POLİSLERE YÖNELİK BOMBALI EYLEM

 GÜLSUYU’NDA İŞKENCECİ POLİSLERDEN HESAP SORDUK!Bugün, depremde ve selde niteliği gereği ancak halk düşmanlığı sıfatıyla yer alan pat

TKP/ML Dersim Bölge Komutanlığı’ndan Açıklama
TKP/ML MK-SB: DEVRİM İHTİYAÇTIR, DEVRİMLER VE DEVRİM İÇİN ÖLÜMSÜZLEŞENLER BUNUN KANITIDIR!
TKP / ML – TMLGB ((Marxistisch-Leninistischer Jugendverband der Türkei): UNSERE GEFALLENEN SIND UNSERE BARRIKADEN;, UNSER WEG DER DES VOLKSKRIEGES!

 

GÜLSUYU’NDA İŞKENCECİ POLİSLERDEN HESAP SORDUK!

Bugün, depremde ve selde niteliği gereği ancak halk düşmanlığı sıfatıyla yer alan patron-ağa devletinin “nerede” olduğu sorulmaktadır.  Bu devletin “nerede” olduğu ve ne yaptığı gayet açıktır. Göçük altındaki halkın çığlıklarını sansürle ve OHAL’le boğmakla meşguldür, devrimci-komünistlerin halkla ilişkilerinin önüne geçmeye çalışmakla meşguldür. Halkın öfke ve umutlarını seçim kulvarında boğmaya çalışmakla meşguldür. Faşist diktatörlüğün tüm uğraşı, sınıfsal ve toplumsal çelişkilerin üstünü örtmeye, öfkeyi ve olası bir isyanı engellemeye çalışmaktır. Yolun düzlenmesi için, devrimci dinamiklerin ve komünist öncünün belirti gösterdiği tüm alanlara daha da azgınca saldırmaktadırlar.

Bilindiği üzere sınıfsal ve toplumsal çelişkilerin birbiriyle iç içe geçtiği ve emekçilerin yoğun yaşadığı semtlerde patron-ağa devletinin faşist saldırıları çeşitli biçimlerde süregelmektedir. Bu semtlerin bazılarında, polis ve onun maşası olan uyuşturucu çeteleri eliyle gerçekleştirilen saldırılar, daha öne çıkmıştır. Gülsuyu’nda Hasan Ferit Gedik’in katledilmesiyle geniş bir kamuoyuna da taşınan faşist saldırılar, devrimci faaliyetin ve kitle hareketinin düzeyine göre belirlenip, gayet sistematik bir şekilde sürdürülmektedir.

Gülsuyu’nda son 8-10 yıl içerisinde onlarca devrimci ve yüzlerce halktan insan polisin ve çetelerin saldırısı sonucu yaralanmıştır. Polisin işbirlikçileştirme, ajanlaştırma, devrimci mücadeleden koparmaya yönelik saldırılarına her gün bir yenisi eklenmektedir. Ağına düşüremediğinde ise alçakça işkence yapmaktan çekinmemektedir. Bunlar, 12-14 yaşındaki yurtsever Kürt gençlerini kaçırıp işkence yapmaktadır. Emekçi mahallelerden fabrika önlerine, işçilerin, halkın ve öncülerinin üzerine faşist terörle gitmektedirler. Ancak devrimci-komünistlerin de bir hesap günü vardır.

TKP/ML militanları olarak bizler devrimcilere ve halka karşı işlenen suçlara karşı eylem gerçekleştirdik. 24 Mart’ta Gülsuyu meydanına çıkan bir sokağa “İŞKENCECİ POLİSLERDEN HESAP SORUYORUZ!” yazılı bir pankart astık ve yolu keserek sokağı ateşe verdik. Aynı sokakta işkenceci polislere yönelik tuzaklı bir bombalı eylem gerçekleştirdik. Düşman cephesinde eylem sessizlikle geçiştirilmektedir. Eylem gücümüz düşmanın kayıpları olup olmadığını netleştirememiştir. İşkencecileri bir kez daha açıkça uyarıyoruz. Devrimcilere ve halka karşı faşist terörden vazgeçin. Halkın ve Partizan öfkesinin beyninizde patlamasından kurtulamazsınız.

Özellikle Gülsuyu’nda yaşayan halk gençliğine çağrımızdır: Faşist diktatörlüğün dört bir yandan saldırılarına karşı örgütlenmek kurtuluşun tek yoludur. Partimiz TKP/ML saflarında halk düşmanlarından hesap soralım, işkenceci polislere ve maşalarına sokakları dar edelim!

 

  • İŞKENCECİLERDEN HESAP SORDUK, SORACAĞIZ!
  • DEMOKRATİK HALK DEVRİMİ YOLUNDA; YAŞASIN PARTİMİZ TKP/ML, ÖNDERLİĞİNDEKİ TİKKO VE GENÇLİK ÖRGÜTÜMÜZ TMLGB!

 

TKP/ML MİLİTANLARI

COMMENTS