TKP/ML MİLİTANLARI :  “ŞAN OLSUN PARTİMİZİN 45 YILLIK İHTİLALCİ PROLETER ÇİZGİSİNE”

HomeTürkçe

TKP/ML MİLİTANLARI : “ŞAN OLSUN PARTİMİZİN 45 YILLIK İHTİLALCİ PROLETER ÇİZGİSİNE”

 Elimize e-posta yoluyla ulaşan açıklamaya ve habere göre TKP/ML militanları Pendik/Esenyalı Mahallesi'nde yazılama çalışması yaptı.Refer

TKP/ML-ENTERNASYONAL KOMİTE : VENEZUELA’DA EMPERYALİST MÜDAHALEYE HAYIR!
YKP/ML Merkez Komitesi:YOLDAŞ GRİGORİS’İ SONSUZLUĞA UĞURLARKEN !
Peru Halk Hareketi (MPP) : BAŞKAN GONZALO, HALK SAVAŞINA KESİN BİR DARBE İNDİRMEYE YÖNELİK GERİCİ PLANI BOZGUNA UĞRATTI

 

Elimize e-posta yoluyla ulaşan açıklamaya ve habere göre TKP/ML militanları Pendik/Esenyalı Mahallesi’nde yazılama çalışması yaptı.

Referandum aldatmacasına karşı ve TKP/ML’nin kuruluş yıldönümü olan 24 Nisan’ı selamlamak amacıyla yazılamalar yapan militanlar şunları belirtti ” İbrahim Kaypakkaya yoldaş en koyu faşizmin iktidarda olduğu bir yığın ülkede parlamento vardır,faşist klikler parlamentoyu kapatmak yerine halk kitlelerini aldatmak bakımından parlamentoyu,sandığı faşizmin aracı haline getirmeyi çıkarlarına daha uygun görmektedirler. Maskeli faşizm ya da tek elden faşizmin tarafı olmak yerine Demokratik Halk Devrimi çizgisini savunmaya devam edeceğiz.Sandık aldatmacasına karşı azimle,sebatla Halk Savaşı’ nı geliştirmekten,büyütmekten,iktidarı hedeflemekten vazgeçmeyeceğiz.

45 yıllık şanlı tarihimizde aldığımız onlarca,yüzlerce iç ve dış darbelere rağmen savaşmaktan ve iktidarı hedeflemekten geri durmayacağız. Faşizmin zindanlarında,dağ doruklarında,barikat başlarında şehit düşen başta 4 Genel Sekteretimiz olmak üzere,onlarca,yüzlerce yoldaşımızın bizlere emanet ettiği 45 yıllık Partimizin birer neferleri olarak geliştirmeye ve büyütmeye devam edeceğiz.Partimizin MLM çizgisinden alıkoymak isteyen her türlü Anti-MLM anlayışlara karşı mücadelemizi sürdüreceğiz.” diye belirtti.

 “Tüm emekçileri,ezilenleri Proleterya Partisi’ni geliştirmeye büyütmeye, Partimiz TKP/ML saflarında örgütlenmeye çağırıyoruz” diyen militanlar ” Yaşasın Partimiz TKP/ML,Halk Ordumuz TİKKO ve Gençlik Örgütümüz TMLGB”,”Şan Olsun 45.Yılında Partimiz TKP/ML’nin İhtilalci Proleter Çizgisine” diyerek açıklamayı sonlandırdı.