Beşlerin Aliboğazı’ndaki cenaze töreni – video

HomeTürkçe

Beşlerin Aliboğazı’ndaki cenaze töreni – video

02 Şubat 2011'de "Kalbimize saplandı beş bıçak, kalbimiz daha güçlü çarpacak!”2 Şubat 2011'de Dersim Aliboğazı'nda TKP/ML TİĶKO Çiğdem Yılmaz-

COMITE CENTRAL – BUREAU POLITIQUE DU TKP/ML : Aux Camarades Nubar et Rosa qui Persévèrent Dans la Ligne du 1er Congrès de Notre Parti !
Halk Ordusu TİKKO`nun Savaşçıları Doğuş Doğan ve Umut Polat güneşe uğurlandılar !
TKP/ML – MK : 51 YILDIR ÖLÜMSÜZLERİMİZDEN ALDIĞIMIZ GÜÇ VE İNANÇLA “TEK ÇARE DEMOKRATİK HALK DEVRİMİ” ŞİARIYLA BİR ADIM DAHA İLERİYE!

02 Şubat 2011’de “Kalbimize saplandı beş bıçak, kalbimiz daha güçlü çarpacak!”

2 Şubat 2011’de Dersim Aliboğazı’nda TKP/ML TİĶKO Çiğdem Yılmaz-Ferdi Karacan Eğitim ve Üslenim Kampı’nın Kadınlar Mangası’nda yaşanan göçük nedeniyle TKP/ML Merkez Komite Üyesi ve Dersim Bölge Siyasi Komiseri Sefagül Kesgin (Eylem), Dersim Bölge Komutanı Nurşen Arslan (Emel), Birim Komutanları Gülizar Özkan (Özlem), Fatma Acar (Dilek) ve TİĶKO Savaşçısı Derya Aras (Sevda) yoldaşlar, ölümsüzleşmiştir.

Zorlu doğa koşullarına karşı da savaşmak zorunda kalan TKP/ML TİĶKO gerillaları, Beş kadın yoldaşımızın cenazelerini, 24 Mayıs 2014’te yaptıkları bir törenle ailelerine teslim etmiştir. Acıların en ağırıyla yüzleşmek zorunda kalan yoldaşlarımız, kendi elleriyle toprağa verdikleri yoldaşlarını, yine büyük bir özenle kendi elleriyle çıkarıp, en değerli varlıkları olan yoldaşlarıyla vedalaşmış, aileleri ve yoldaşlarının şahsında bir kez daha kavga yeminlerini tazelemişlerdir.

Her biri savaşın en aktif öznesi olan yoldaşlarımız kadının kurtuluş mücadelesinde önderleşmenin komutanlaşmanın partileşmenin adı olmuştur. Ardıllarına bıraktıkları mücadele geleneği burjuva feodal sisteme, erkek egemen ideolojiye karşı yürüttüğümüz komünist kadın mücadelemizde en güçlü silahımız olarak kararlılık ve cesaretimizi artırmıştır. Türkiye devrim tarihimizde Meral’den Beşler’e uzanan MÜCADELEMİZ, devrimin şanlı bayrağını daha yükseklere taşıyan Zilan, Özlem, Ekin ile sürmüş, Çiğdem ve Nergiz’le daha da büyümüştür.

Ölüm yıldönümlerinde Beş kadın yoldaşımızı saygıyla anıyor, düşlerini gerçeğe dönüştürmek için bir kez daha söz veriyoruz.

“ÖZLEM VE SEVDALARINI NAMLUYA SÜRECEK, EMEL VE DİLEKLERİNİ EYLEM’E DÖNÜŞTÜRECEĞİZ!”