TKP/ML Militanları, Ovacık’ta Ölümsüzleşen Halk Savaşçıları İçin Pankart Astı

HomeTürkçe

TKP/ML Militanları, Ovacık’ta Ölümsüzleşen Halk Savaşçıları İçin Pankart Astı

TKP/ML militanları tarafından 6-9 Eylül tarihleri arasında Dersim'in Ovacık ilçesinde ölümsüzleşen Erol Volkan İldem (Nubar) ve Fadime Çakıl (Rosa

TKP/ML – TMLGB (Marxist-Leninist Youth Union of Turkey) Central Comittee Statement: Our Martyrs are Our Trenches of Struggle, Our Way is the Way of the People’s War!
TKP/ML BATI BÖLGE KOMİTESİNDEN ÇAĞRI VE AÇIKLAMA: KAVGA BİR BAYRAK DEVRİDİR; NUBAR’DAN ÖZGÜR’E, ROSA’DAN ASMİN’E! BİTMEDİ, SÜRÜYOR, SÜRECEK SAVAŞ!
COMITE CENTRAL – BUREAU POLITIQUE DU TKP/ML : Aux Camarades Nubar et Rosa qui Persévèrent Dans la Ligne du 1er Congrès de Notre Parti !
Nubar-Rosa

Nubar-Rosa

TKP/ML militanları tarafından 6-9 Eylül tarihleri arasında Dersim’in Ovacık ilçesinde ölümsüzleşen Erol Volkan İldem (Nubar) ve Fadime Çakıl (Rosa) için Gazi Mahallesine pankart asıldı.

TKP/ML Militanları ayrıca, “Partimizin 48 yıllık savaş tarihinde Komünizm ve Halk Savaşı uğruna yitirdiğimiz komünist önder Nubar ve Halk Ordusunun Militan Savaşçısı Rosa yoldaşlar, irademizin bilinci, düşmana duyduğumuz kin ve nefretin birleşmesidir.
Şimdi proleter devrimci çizgide komünist önder Nubar gibi ve yiğit savaşçı Rosa gibi Halk Savaşını yükseltme zamanıdır. Bizler parti militanları olarak yoldaşlarımızın bize bıraktığı bu mirası devralacak, yoldaşlarımızın hesabını soracağız.” açıklaması yaptı.

COMMENTS