TMLGB Militanları : “Tükenmeyen gücümüz, partimizdir öncümüz! Şan olsun 45. yıla”

HomeTürkçe

TMLGB Militanları : “Tükenmeyen gücümüz, partimizdir öncümüz! Şan olsun 45. yıla”

Türkiye Komünist Partisi-Marksist Leninist (TKP/ML-TMLGB) Militanları Esenyurt’ta “Tükenmeyen gücümüz, partimizdir öncümüz! Şan olsun 45. yı

TKP/ML Dava Tutsağı Ali Gülmez :”Partimizin İlkelerine Sarılıp Çelik Disiplinini Kavrayalım ve Hizbe Tavır Alalım!”  
TKP/ML MK-SB: “Düşleri Sınırsız, Yaşamları Sonsuz, Kavgaları Amansız Olanlara; Hasan Ataş Yoldaş Halk Savaşı’nın Kararlılığıdır!”
Komünist Önder İbrahim Kaypakkaya Fransa’da Anıldı!

“Partimizin 45 yıllık yürüyüşünde başta 4. Genel sekreterimiz olmak üzere ölümsüzlüğe uğurladığımız şehitlerimiz siyasal, ideolojik ve örgütsel tavırlarıyla her türden sağ ve sol tasfiyeciliğe, çizgimize ve programatik görüşlerimize yönelik her türden saldırıya karşı partimizin çizgisini büyük bir kararlılıkla savunmuş ve yaşatmışlardır.

Her düşenimiz-Aliboğazı’nda şehit düşenlerimiz bugüne kadar yaratılan geleneğin takipçisi olmuş, bu geleneği kanlarıyla büyütmüşlerdir.
Böyle bir geleneğin bugünkü mirasçıları, bugün ki adanmışlarıyız. Bu misyonerlik manifestosunun ilk satırında; “durmadan, bıkmadan, yılmadan savaşmak” yazıyor, andımız bunu içeriyor. O halde lafı eğip bükmenin, “ama”lar “ancak”lar sığınağına gizlenmenin, “tamam da” diye bocalamanın sırası değil. Birileri öyle davranmadığı için partimiz var oldu, onlar ölümüne bir kavgaya tutuştuğu için mücadelemiz bugünlere taşınabildi.
Yürütülen her türlü hizip çalışmalarına karşı Partimizi gözbebeğimiz gibi koruyacak ve hizbi mahkum etmede bir o kadar sebatkar davranacağız.
Şimdi Parti birliğinde kenetlenmenin tam zamanıdır.
TMLGB Militanları olarak; Ezilenin ezileni kadınları, katliamlardan geçirilen Kürt gençliğini, yoksul ve emekçi tüm halk gençliğini Partimiz TKP/ML saflarında örgütlenmeye ve halk ordumuz TİKKO saflarında savaşmaya çağırıyoruz!
Marksist-Leninist-Maoist ideolojinin sarsılmaz kalesine şan olsun!
Ölümsüz yoldaşlarımızın yücelttiği bayrağımız gururla dalgalansın!
Türkiye Komünist Partisi/ Marksist Leninist’in 45. yaşı kutlu olsun!