Tutsak Partizan: “Tüm Sorunların Çözüm Yeri Partidir!”

HomeTürkçeTutsak Partızan

Tutsak Partizan: “Tüm Sorunların Çözüm Yeri Partidir!”

Zindanlarda tutsak bulunan Partizan`lardan tarafımıza ulaştırılan açıklamaları, Partinin sürecine dair değerlendirmeleri içerdiğinden yayınlıyoruz.

YD.Hapishanelerindeki Tutsaklardan açıklama: “Yaşasın Parti birliğimiz, Parti İrademiz !”
TKP/ML MK: SELAM OLSUN KARANLIĞI CAN BEDELİ DİRENİŞLE AYDINLATANLARA, SELAM OLSUN ALİBOĞAZI’NDA ÖLÜMSÜZLEŞENLERİMİZE!
TKP/ML TİKKO Dersim Bölge Komutanlığı’ndan Açıklama; “12’LERİN İNANCINI KUŞANIP, ANILARINI DEVRİMLE TAÇLANDIRACAĞIZ!

Zindanlarda tutsak bulunan Partizan`lardan tarafımıza ulaştırılan açıklamaları, Partinin sürecine dair değerlendirmeleri içerdiğinden yayınlıyoruz.

TÜM PARTİ ÜYE VE TARAFTARLARIMIZA

Yoldaşlar,

DPK’nın, PMK’nın önderliğini tanıdığını belirttiği açıklama sonrası alanımızda bir grup yoldaşın imzasını taşıyan … bir bildiri yayınlandı. İmzalayanların amaç ve isteklerinden bağımsız olarak, var olan dağınıklığın ve bölgeci anlayışın devamına hizmet etmekten başka hiçbir işe yaramayacak bu açıklamaya karşı elinizdeki yazıyı kaleme almayı size ve partimize karşı bir görev olarak yerine getiriyorum.

Bildiğiniz gibi, bugün yazılan çağrı ile aynı içerikli bir bildiri sorunlar ilk ortaya çıktığında da kaleme alınmıştı. Bugün olduğu gibi o gün de … PMK’nın yerine kim olduğunu bilmediğimiz, partili olan ama “parti üstü” konumda bulunan, “herkesin güvendiği” ve ne hikmetse bugüne kadar ortaya çıkmayan bir grup yoldaşın yapması önerilmişti.

DPK’nın açıklamasından sonra adeta panikle aynı bildiriyi kaleme alan yoldaşlara soruyorum.

  • Göreve çağırdığınız bu yoldaşlar kimlerdir ve geçen süreç içerisinde neden hala ortaya çıkmadılar? …
  • Bildiğimiz kadarıyla partide safını belirlemeyen yoldaş kalmadı. Buna rağmen böyle bir çağrıdan nasıl bir sonuç bekliyorsunuz?
  • Sizin yaptığınız bu hamle görünüşte parti kaygısı taşısa da özde GYDK hizbinin kendini partiye dayatan politikalarına destek değil midir?
  • Partinin ve taraftarlarını size gösterdiği saygıyı neden hizipçi gruba karşı bir defa dahi olsun kullanmıyorsunuz?
  • Bu kadar alan ve üyeye rağmen neden hala hizipçi yoldaşların peşinde koşup isteyerek ya da istemeyerek partinin ve parti değerlerinin yıpratılmasına yardımcı oluyorsunuz?
  • Dergide yaşananları tam olarak bilmeden zehir zemberek yazıları kaleme almaktan çekinmezken, partinin değerlerini ve ilkelerini ayaklar altına alarak imzalanan (cephe) anlaşmasına neden ses çıkarmadınız?
  • İstifa ederek PMK’yı boşa düşürmeye çalışan MK üyesine yönelik neden tek satır yazmadınız?
  • Birileri kendilerini GYDK ilan ederken aynı kalemi neden kullanmadınız?

Yoldaşlar, bu kadar soruyu sormamın nedeni sizin bilincinizde bir pencere açmak içindir. Partimizin ve taraftarlarımızın değer verdiği yoldaşlardan beklenen onların da partiye ve parti değerlerine aynı özeni göstermeleridir. Ama ne yazık ki geçen bu zaman içinde bu yoldaşlardan bu anlamda hiçbir olumlu adım gelmedi. Aksine kaleme aldıkları her açıklama ile ya yangına körükle gittiler ya da hizipçi gruba can simidi oldular ve olmaya devam ediyorlar.

Yoldaşlar bir defa da dönüp hizipçi gruba laf edin. Pmk’nın iradesini tanımasını önerin. … Yoksa siz de GYDK hizbi gibi parti iradesine mi güvenmiyorsunuz?

Yoldaşlar, cehenneme giden yol iyi niyet taşlarıyla döşelidir. Siz de gayet iyi biliyorsunuz. Adını anmadığınız o toparlayıcılar asla gelmeyecek. Buna rağmen taraftarlarımızı “Godo”nun geleceğine inandırmanın kimseye yararı olmadığı gibi, yaşanan dağınıklığın devamına hizmet edeceği alenen ortadadır. Ya tavrınızı açıkça belirleyin ya da var olan dağınıklığın devamına yarayacak açıklamalardan vazgeçin. Biliyorsunuz bazen susmak en büyük erdemdir.

Değerli yoldaşlar, size düşen ne dediği belli olmayan, toparlanmayı değil dağınıklığı, partiyi değil bireyciliği, çözümü değil kaosu savunan tüm açıklamaları duymazdan gelmek, partimizin değerleri etrafında kenetlenmektir.

-Tüm Sorunların Çözüm Yeri Partidir!

-Birlik Mücadele Zafer!

-Eleştiri Silahını Kuşan, Parti Saflarını Sıklaştır!

-Çözümü Bölgesellik de Değil Partinin İçinde Ara!

 

24 Temmuz 2017

… Alanından Tutsak Partizan