Başkan Gonzalo’nun özgürlüğü için Fransa’da pankart asıldı

HomeGenelHaber

Başkan Gonzalo’nun özgürlüğü için Fransa’da pankart asıldı

Tecrit altında tutulan PKP lideri Başkan Gonzalo’nun sağlık durumuna dikkat çekmek ve özgürlüğü için TKP/ML militanları tarafından 28 Ağustos günü Fra

Peru Halk Hareketi (MPP) : BAŞKAN GONZALO, HALK SAVAŞINA KESİN BİR DARBE İNDİRMEYE YÖNELİK GERİCİ PLANI BOZGUNA UĞRATTI
TKP/ML MK-SB: PERU DEVRİMİ ÖNDERİ GONZALO YOLDAŞ ÖLÜMSÜZDÜR!
Başkan Gonzalo, Fransa Reims’te Anıldı

Tecrit altında tutulan PKP lideri Başkan Gonzalo’nun sağlık durumuna dikkat çekmek ve özgürlüğü için TKP/ML militanları tarafından 28 Ağustos günü Fransa’nın Reims şehrinde pankart asıldı.

Merkezi otoyol üzerinde bulunan köprüye Fransızca olarak “Başkan Gonzalo’nun Hayatını Savunalım” TKP/ML imzalı pankart asılarak Başkan Gonzalo şahında tüm devrimci ve komünist tutsaklara özgürlük istenildi.

TKP/ML militanları tarafından yapılan açıklamada Başkan Gonzalo’nun hayatını savunmaya ve özgür olan dek dayanışma eylemlerinin güçlendirileceği belirtildi.

Başkan Gonzalo, uzun yıllardır tutulduğu hapishanede ciddi sağlık sorunları yaşamasına rağmen tedavisi engellenmekte ve tutsaklık süreci tecrit altında devam etmektedir. Uluslararası kamuoyunda da başta Maoist parti ve örgütler olmak üzere “Başkan Gonzalo’nun Hayatını Savunalım” şiarlı kampanya kapsamında eylemlerimizi devam ettireceğiz denildi.