Kadın TİKKO gerillalarından “Şişli Meydanı’nda Üç Kız”

HomeTürkçe

Kadın TİKKO gerillalarından “Şişli Meydanı’nda Üç Kız”

TİKKO kadın gerillaları tarafından söylenen "Şişli Meydanı'nda Üç Kız" ezgisini, bütün devrim ve komünizm şehitleri şahsında 25 Kasım Kadına Yönelik Ş

Altı Karaca Islıklarıyla Yol Aldı, Mercanlar’dan Yıldızlara Doğru
TKP/ML-MK : MERCAN-ŞAHVERDİ DİRENİŞİ PARTİMİZE BAĞLILIĞIN, HALK SAVAŞINDA ISRARIN ADIDIR!
Hindistan’da Halk Kurtuluş Gerilla Ordusu(PLGA)’ndan Eylem: 1 Polis Öldürüldü

TİKKO kadın gerillaları tarafından söylenen “Şişli Meydanı’nda Üç Kız” ezgisini, bütün devrim ve komünizm şehitleri şahsında 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü vesilesiyle yayınlıyoruz.

Dağlardan yükselen kadın gerillaların sesine 25 Kasım’da alanlardan ses verelim!

Düşmanın her türlü işkencesi karşısında direnişi, mücadeleyi öğreten Meral Yakar, Kamile Öztürk, Yıldız Ayrıç; savaşta öncüleşen, partileşen Beşler; çocuk gülüşlerini, umutlarını düşmanın üzerine mermi olarak gönderen Zilan, Özlem, Ekin; düşmanla göğüs göğüse son mermisine kadar savaşan Çiğdem ve Nergis. Onlar, sınıf mücadelesinin en önünde yer aldılar. Ezilen kadınların umudunu taşıdılar dağlara. Şiddet gören kadınlara direnç oldular. Umutların en “tükendi” dendiği yerde kurtuluşun adresini gösterdiler. 25 Kasım’da, devlet tarafından işkence edilerek katledilen, tecavüze uğrayan, intihara sürüklenen, “namus” adı altında katledilen bütün kadınlar için sokaklara çıkalım, hesap soralım!

https://www.dailymotion.com/video/x6xmmqr