Partimizin merkezi önderliği tarafından belirlenen BOYKOT politikasını en geniş kesimlere ulaştırmak için seferber olacağız!

HomeTürkçe

Partimizin merkezi önderliği tarafından belirlenen BOYKOT politikasını en geniş kesimlere ulaştırmak için seferber olacağız!

TKP/ML MK çağrısına yönelik TKP/ML`ye bağlı faaliyet sürdüren alanlardan ve yerel örgütlülüklerden Referanduma yönelik tavırlar açıklanmaya başlandı:

DERSİM PARTİZAN: Çözüm sandıkta değil, Halk Savaşındadır !
TKP/ML – MK : ÇEŞİTLİ MİLLİYETLERDEN HALKIMIZA ÇAĞRIMIZDIR; FAŞİZMİN SEÇİM ALDATMACASINA KARŞI BOYKOT: OY VERME!
İşçi sınıfı Referandumu Neden Boykot Etmeli?
TKP/ML MK çağrısına yönelik TKP/ML`ye bağlı faaliyet sürdüren alanlardan ve yerel örgütlülüklerden Referanduma yönelik tavırlar açıklanmaya başlandı:
TKP/ML MK : FAŞİST DİKTATÖRLÜĞÜN GİYMEYE ÇALIŞTIĞI YENİ GÖMLEĞİ BAŞKANLIK, HALK OYLAMASI İLE DEĞİL HALKIN MÜCADELESİYLE DURDURULUR!

“Tüm halkımızı, demokratik güçleri, devrimcileri ve tüm ilerici kesimleri sandık ve seçim oyunuyla zaten daraltılmış olan gömleğin şimdi sandığa çekilerek meşrulaştırılmasına karşı DUR diyerek BOYKOT silahını kullanmaya çağırıyoruz. Tüm enerjimizi ve gücümüzü, tüm olanaklarımızı ve mücadele araçlarımızı faşizmle dişle tırnakla kavgaya tutuşacak, ezilenleri doğru rotaya yönlendirecek, gerçeğin ta kendisiyle yüzleşmesini ve onunla baş etmesini ve yönünü bulmasını sağlayacak siyasi bir yönelim doğrultusunda örgütlemeliyiz. Başkanlık referandumuna evet karşıyız, evet bu faşizmin ezilenlere yönelik bir yoğun saldırı sürecinin bir ayağıdır. Ve evet sandık sadece bir aldatmacadır. Sonucu şimdiden belli bir oylamadır. Mecliste yapılan oylama ve uygulanan yöntem şimdi ezilen halk yığınlarına karşı uygulanacaktır. Adı konmamış açık oy gizli sayım yöntemi faşizmin başvurmaktan çekinmeyeceği bir yöntem olacaktır. Bu pespaye oyuna, bu ucuz aldatmacaya, bu halkın anti-faşist enerjisini sandığa gömmeye dur diyelim.”  (TKP/ML MK) 

 

İstanbul komitesi, İşçi komitesi, Dkö komitesi, Kadın komitesi, Askeri komite, İşçi-Semt komitesi :

“Nisan ayında yapılacak Referanduma karşı Partimizin merkezi önderliği tarafından belirlenen BOYKOT politikasını en geniş kesimlere ulaştırmak için seferber olacağız. Legal, illegal tüm araç ve yöntemlerimizi belirlenen politikayı hayata geçirmek için seferber edeceğiz. Reformizmle aramıza keskin ve net çizgiler çekecek, kendi gücümüze güvenerek yol yürüyeceğiz.

Bunun ötesinde, yapılan ilanları yok sayacak ve kabul etmeyeceğiz. Kitleleri sandığa mahkum eden, düşmanlarını AKP ile sınırlandıran anlayışlara karşı aktif politik mücadele yürüteceğiz. Her yoldaşımız ve her alanımız sorumluluklarının bilinciyle hareket edecek, görevlerini belirleyecektir. Gün eskimeye yüz tutmuş, devrim iddiasını kaybetmiş, rüyaları tükenmiş, nefesleri daralmışların yarattığı gündemlere değil, sınıf mücadelesinin gündemlerine yoğunlaşma günüdür. Gün Halk Savaşını daha ısrarlı ve daha kararlı bir şekilde büyütme günüdür. Gün şehitlerimizin devrettiği bayrağı leke sürdürmeden taşıma günüdür. Gün partimizin etrafında kenetlenerek yürüme günüdür.”

Erzingan, Dersim, Elazığ Partizan örgütleri :

“An’ın gereklerine uygun stratejik taktikler belirlerken bunun ideolojik politik hattan bağımsız asla değerlendirilemeyeceğini belirtilen açıklamada : “Gelinen süreçte faşizmin karakterinin daha çok kitleler nezninde teşhir olduğunu ve bu yönüyle özellikle T.Kürdistan’ın da devletin yürüttüğü boyutlu savaşın, Kürt ulusuna yönelik imha inkar politikalarına karşı çözümün Halk Savaşında olduğu” belirtildi.

 

 

Açıklamada; “Sandık,parlamento,seçim adı altında yürütülen “demokrasicilik” oyununun artık ezilenler cephesinde teşhir edilmeli ve aktif birleşik bir mücadele hattı örülerek iktidarı hedefleyen hareket tarzıyla yol yürümek gerekir”denildi.