Sarıgazi’de mezar anması gerçekleştirildi

HomeTürkçe

Sarıgazi’de mezar anması gerçekleştirildi

29 Ocak 2017 Pazar günü Sarıgazi’de, Partizan ve Şehit Tutsak Aileleri (PŞTA) ve Partizan, Ocak ayı devrim ve komünizm şehitlerini anm

POLEMİK | HALKIN GÜNLÜĞÜ VE DHF’NİN (SMF) GENETİĞİNDEKİ HİZİP SEVERLİK!
Batı Avrupa`da Kaypakkaya Yoldaş Kitlesel Şekilde Anılıyor !
Yüzbinler Newroz`u “Mutlaka kazanacağız” şiarıyla kutladı!

29 Ocak 2017 Pazar günü Sarıgazi’de, Partizan ve Şehit Tutsak Aileleri (PŞTA) ve Partizan, Ocak ayı devrim ve komünizm şehitlerini anma etkinlikleri kapsamında  mezarda anma gerçekleştirdi.
TKP/ML’nin 4. Genel Sekreteri Mehmet Demirdağ’ın mezarı başında yapılan anmaya şehit ve tutsak aileleri de katılım gösterdi. Şehitlerin fotoğraflarının taşındığı anma ilk olarak devrim ve komünizm şehitleri şahsında gerçekleştirilen bir dakikalık saygı duruşu ile başladı.

“İçinden geçmiş olduğumuz süreç şehitlerimizin devrettiği bayraklara daha sıkı sarılmamızı gerektiren bir süreçtir”
Saygı duruşunun ardından PŞTA adına bir konuşma yapılarak mücadelede kararlılıktan asla vazgeçilmeyeciği vurgulandı. Her geçen gün emekçi halka, devrimcilere ve Kürt ulusuna yönelik saldırıların boyutlandığına dikkat çekilen konuşmada şunlara dikkat çekildi; “İktidarın katliam ve saldırı furyasını her geçen gün boyutlandırdığı bir süreçten geçiyoruz. Bu saldırı ve katliam ablukasını şehitlerimizin izinden yürüyerek onların bize açtığı yoldan giderek dağıtacağız. Onları ağlayarak-sızlanarak anmayacağız, onları Aliboğazı’ndan yükselen sese ses vererek anacağız ve yaşatacağız. Bugün burada bu sözümüzü bir kez daha yinelemek için bir araya geldik.
İçinden geçmiş olduğumuz süreç şehitlerimizin devrettiği bayraklara daha sıkı sarılmamızı gerektiren bir süreçtir. Bunu gören bütün yoldaşlara büyük sorumluluk ve görevler düşmektedir. Çünkü yoldaşlarımızı anmak görev ve sorumluluklarımıza daha sıkı sarılmaktır…”

“Aliboğazı’nda şehit düşen üç yoldaşımızın kimlikleri hala belli değil”
Gerilla cenazelerine yönelik saldırılara ve cenazelere yapılan işkencelere dikkat çekilen konuşmada; “Dersim Aliboğazı’nda (23 Kasım 2017 ) araziyi savunurken TC güçleri ile girilen çatışmada şehit düşen 8 TİKKO gerillasından üçünün kimliği hala tespit edilemedi. TC Kullandığı kimyasallarla gerillaları tanınmaz hale getirerek bizleri korkutmaya çalışmıştır. Ancak bizlerin de Aliboğazı şehitleri gibi tavrımız nettir; Şehitlerimizi anmak ve onların mücadelelerini yükseltmek onurdur-dirençtir-umuttur…” denildi.

Sarıgazi İKK Muhabiri