TKP/ML-TİKKO Dersim Bölge Komutanlığı: Şehitlere Sözümüz; Çağrılarınız Karşılıksız, Mevzileriniz Boş, Kanlarınız Yerde Kalmayacak!

HomeTürkçe

TKP/ML-TİKKO Dersim Bölge Komutanlığı: Şehitlere Sözümüz; Çağrılarınız Karşılıksız, Mevzileriniz Boş, Kanlarınız Yerde Kalmayacak!

23 Nisan 2018 tarihinde Dersim/Aliboğazı’nda TC güçleriyle yaşanan çatışmaya dair TKP/ML-TİKKO (Türkiye Komünist Partisi / Marksist Leninist –

TKP/ML Central Committee – Politburo: “Those who become the sun to the mornings so that no one woke up to the darkness!”…TİKKO Dersim Regional Commander Özgür and the Fighter Asmin are Immortal!
TKP/ML TİKKO Dersim Bölge Komutanlığı: “Mercan Şehitleri Halk Savaşını Büyütmenin Çağrısıdır: Bu Çağrıya Bedel Ödeyerek, Bedel Ödeterek Yanıt Olacağız!”
TİKKO’dan Türk Ordusuna Yönelik Sabotaj Eylemi…

“Halkımıza!

Faşist TC devletinin, işçi sınıfı ve emekçi halka yönelik topyekün saldırı dalgasının bir parçası olarak gerilla güçlerine yönelik askeri operasyonları da artarak devam etmektedir. Devletin temel dayanağı olan faşist Türk ordusu, dünyada az sayıda orduda bulunan teknik olanaklarını son sınırına kadar kullanmakta, böylelikle halkın silahlı güçleri karşısındaki çaresizliğini ele vermektedir.

Son olarak 23 Nisan 2018 tarihinde Dersim Aliboğazı alanında gerilla güçlerimize yönelik bir operasyon düzenlenmiştir. Kendi ifadelerine göre 4 taburluk bir güçle düzenlenen operasyon, sabaha karşı saat: 5.30’da 2 keşif uçağı desteğinde savaş uçaklarının alanı yoğun bir şekilde vurmasıyla başlatılmıştır. Devamında Atak helikopterlerinin bombardımanı eşliğinde sözü edilen 4 taburluk düşman gücü alana helikopterlerle indirilmiştir. Düşman güçleri, alanda yaygın bir şekilde konumlanmış, arama tarama faaliyetine başlamıştır. Öğle saatlerine doğru bir grup düşman gücünün bir birimimizin konumlandığı alana yaklaşması üzerine yoldaşlarımız düşman gücüne ateş açmış, devamında düşmanın da itiraf ettiği gibi “göğüs göğse bir çarpışma” yaşanmıştır.

Bu çarpışma sonucunda, Parti İleri Militanı, TİKKO Parti Kadın Komitesi Üyesi, Dersim Bölge Komutanlığı Yedek Üyesi ve söz konusu birimimizin komutanı olan; 2011 yılında Komsomol saflarından TİKKO’ya katılan 1993 Erzincan doğumlu Çiğdem (Hasret Tanrıverdi) yoldaş ile yine Parti İleri Militanı, TİKKO Parti Kadın Komitesi üyesi ve TİKKO savaşçısı olan; 2014 yılında Komsomol saflarından TİKKO’ya katılan, 1993 Antep doğumlu Nergiz (Gül Kaya) yoldaş, şehit düşmüş; bir yoldaşımız ise ağır yaralı bir şekilde düşmana esir düşmüştür.

Yine bu çarpışmada düşmanın geleneksel olarak gizlemeyi tercih ettiği ölü ya da yaralı sayısı bilinmemektedir. Ancak alanda bıraktığı kanlı asker elbiseleri, patlamış mayın çukurları, kanlı pansuman malzemeleri, parçalanmış asker postalları vb. gerçeği açık bir şekilde yansıtmaya yetmektedir. Bu operasyonda düşmanın da kayıpları vardır, ancak düşman bunları açıklamaktan korkmaktadır.

Çatışma sonrasında alanı helikopterle “ziyarete” gelen Tunceli Valisi, MİT Bölge sorumlusu, Jandarma Bölge komutanı, İl Emniyet Müdürü vs büyük bir zafer kazanmışçasına askerlerini kutlamış, onlara İçişleri Bakanı, azılı faşist Süleyman Soysuz’un selam ve tebriklerini iletmiştir. Anlaşılmaktadır ki, İHA’ları, savaş uçakları, saldırı helikopterleri, topları, havanları ve binlerce donanımlı askeriyle Aliboğazı’nda iki TİKKO gerillasını şehit etmek, faşist TC devletinin nezdinde “büyük bir zaferdir”

Ancak yoldaşlarımızın, düşmanın bunca teknik/taktik üstünlüğüne karşın, kendileri için dezavantajlı olan bir mevzilenmeye rağmen göstermiş oldukları kararlı tutum, TKP/ML militanlarının, TİKKO gerillalarının 46 yıllık savaş tarihinin gelenekselleşmiş refleksidir. Bu kararlı, militanca tutum, gücünü, ona yön veren ideolojisinden almaktadır. Bu kararlılık ve militanca duruş, partiye ve halka bağlılık sayesindedir ki düşmanın bugünkü teknik/taktik üstünlüğü tersine çevrilecek, Halk Savaşı zafere yürüyecektir.

Düşman saldırısını sloganlarıyla, silahlarıyla bombalarıyla karşılayan ve savaşarak şehit düşen Çiğdem ve Nergiz yoldaşların halka, özel olarak da emekçi kadınlara çağrısı, faşizmin saldırılarına karşı silahlı mücadelenin yükseltilmesi, TKP/ML önderliğinde savaşan TİKKO’nun güçlendirilmesidir.

Çağrılarının karşılıksız, mevzilerinin boş, kanlarının yerde kalmayacağına inancımız tamdır!

TKP/ML TİKKO 

Dersim Bölge Komutanlığı

Mayıs 2018“