TMLGB Gençlik Komitesi`nin Kaypakkaya Anma Gecelerine Mesajı

HomeTürkçe

TMLGB Gençlik Komitesi`nin Kaypakkaya Anma Gecelerine Mesajı

Gece Tertip Komitesi'neYoldaşlar;Komünist Önder İbrahim Kaypakkaya'yı katledilişinin 45. yılında anmak için düzenlemiş olduğunuz geceyi coşku,

Komünist Önder KAYPAKKAYA’dan ONİKİLERE Kavga Sürüyor! ONİKİLER; VARTİNİK KIVILCIMINI YANGINA ÇEVİRMENİN ADIDIR!
45. Jahre Tod von Genosse Kaypakkaya: Grußbotschaft aus der BRD
TKP/ML Militanları Gülsuyu’nda, Katledilişinin 47. Yılında Komünist Önder İbrahim Kaypakkaya’yı Andı

Gece Tertip Komitesi’ne

Yoldaşlar;

Komünist Önder İbrahim Kaypakkaya’yı katledilişinin 45. yılında anmak için düzenlemiş olduğunuz geceyi coşku, kararlılık ve inançla selamlıyoruz. Onun, ülkemiz  topraklarında temellerini attığı demokratik halk devrimi, sosyalizm ve komünizm mücadelesinin yılmaz takipçileri olacağımızı bir kez daha haykırıyoruz. Onun bayrağını taşıyan, Komsomol saflarında mücadeleye atılan, partimiz saflarında savaşı büyüten şehit yoldaşlarımızdan öğrenceğimizi ve silahlarını devralacağımızı bir kez daha ilan ediyoruz.

 

Yoldaşlar;

Önder İbrahim Kaypakkaya’nın 45. ölümsüzlük yılı aynı zamanda ’68 gençlik hareketinin de 50. yılına denk gelmektedir. Dünya’da yaşanan büyük kalkışmaların, Büyük Proleter Kültür Devrimi‘nin sarsıcı etkisi kısa zamanda ülkemizi de içine almıştır. Kendiliğinden bir hareket ve kalkışma olan ’68 hareketinde öğrenci gençlik önemli bir rol oynamıştır. Onun bu kavgada üstlendiği misyon; gençliğin, sınıf mücadelesinde kapladığı yeri ve önemi bir kez daha tariflemiştir. Üniversite işgallerinden işçi direnişlerine uzanan bu geniş yelpazede gençlik, tüm atılganlığı ve dinamiğiyle yer almıştır. Hareketin kendiliğinden niteliği, devlet ve sisteme yönelmeyen özü, reformist hareketlerin bu zemine yaslanmasına ve  devrimci özünün inkarı ve reddine götürmüştür. Biz, reformistlerin dayandığı bu zemini kabul etmeyerek onun devrimci özüne sahip çıkıyoruz.

Yine bizler İbrahim Kaypakkaya yoldaşın ’71 kopuşunu bu sürecin içinden çıkan bir özellik olarak tanımlamıyoruz. Çünkü Önder yoldaşın kopuşu; mevcut hareketi ve onun niteliğini aşan ve bu anlamda sadece ’68 hareketinin ürünü olarak tariflenemez. 50 yıllık suskunluğu parçalayan ’71 kopuşu tüm revizyonist, reformist akımlardan kopuşu ve onlara karşı cepheden savaş açmayı temsil eder.

Bu kopuşun Komsomolculara bıraktığı görevler vardır ve bu görevler dün olduğu gibi bugün de yerine getirilecektir. Görevi halk gençliğinin militan- meşru mücadelesini örgütlemek, bu mücadeleyi partimizin çatısı altında birleştirmek olan biz Komsomolcular, yolumuza çıkan tüm engellere rağmen bunu başaracak ideolojiye, iradeye ve kararlılığa sahibiz. Okullarda, fabrikalarda, anfilerde ve dağ başlarında Önder Kaypakkaya’nın düşünceleri yaşamın her alanında anlatılacak, söylenecek. Milyonların öfkesinde O’nun düşünceleri ve fikirleri olacak. O’nun inanç ve kararlılığı faşizme karşı mücadelede gençliğin elinde taş, molotof ve silah, beyninde bilinç oluncaya dek hiç soluksuz bu kavga verilecek, bu mücadele sürecek.

 

Katledilişinin 45. yılında İbrahim Kaypakkaya Yaşıyor!

Savaş-Öğren-İlerle Gücümüz TMLGB!

Yaşasın Partimiz TKP/ML, Halk Ordumuz TİKKO, TMLGB!

Nergis ve Çiğdem yoldaşlar Yaşıyor, Savaşıyor!

 

TMLGB Gençlik Komitesi!