HALKA HİZMET ET-NORVEÇ KOMÜNİST BİRLİĞİ’NDEN TKP/ML’YE PARTİ VE DEVRİM ŞEHİTLERİNİ ANMA MESAJI

HomeGenel

HALKA HİZMET ET-NORVEÇ KOMÜNİST BİRLİĞİ’NDEN TKP/ML’YE PARTİ VE DEVRİM ŞEHİTLERİNİ ANMA MESAJI

Enternasyonal Komünist Birlik üyesi Halka Hizmet Et-Norveç Komünist Birliği'nin, Parti ve Devrim Şehitlerini Anma Haftası nedeniyle partimize gönderdi

Hasan Ataş (Şerzan)’dan Annesine…
Ανακοίνωση της Κεντρικής Επιτροπής του TKP/ML: ΔΟΞΑ ΚΑΙ ΤΙΜΗ ΣΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ NUBAR ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΘΟΣ ΤΗΣ ROSA! Ο ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΗΣ ΗΓΕΤΗΣ ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ NUBAR ΕΙΝΑΙ ΑΘΑΝΑΤΟΣ!
TKP/ML Central Committee – Politburo: “Those who become the sun to the mornings so that no one woke up to the darkness!”…TİKKO Dersim Regional Commander Özgür and the Fighter Asmin are Immortal!

Enternasyonal Komünist Birlik üyesi Halka Hizmet Et-Norveç Komünist Birliği’nin, Parti ve Devrim Şehitlerini Anma Haftası nedeniyle partimize gönderdiği mesajı yayınlıyoruz.

“Halka Hizmet Et-Norveç Komünist Birliği” adına, Şehitleri Anma Haftası’nı komünist gurur ve proleter enternasyonalizminin derin duygularıyla karşılıyoruz.

Türkiye’deki Halk Savaşı şehitleri, TKP/ML ve TİKKO için canlarını veren yoldaşlar, uluslararası proletaryanın kalbinde özel bir yere sahiptir. Onlar, enternasyonal proletaryanın şehitleri ve tüm dünyanın ezilen halklarıyla birlikte ölümsüz bir sütun oluştururlar. Bu sütun savaşmaya, zaferler kazanmaya ve uluslararası komünist harekette cisimleşmeye devam ediyor. Diyalektik materyalistler olarak, maddi gerçeğin madde ve hareket olduğunu anlıyoruz. Maddi bir olgu olan şehitler, zaman içinde akışan bir hareket yaratmışlardır. Onlar proleter ve komünist hareketimizde ölümsüzdürler. Bizi bulunduğumuz yere getirmek için kan döktüler ve onlarla, onların katkısıyla, onların örnek anılarıyla hareket devam ediyor.

Komünizm mücadelesi tarihsel bir destandır. Tarihsel bir zorunluluk kavgasıdır. Sınıfımız tarihsel bir perspektif olmadan bu mücadelede kendini yönlendiremez. Bu, kurucularımız Marx ve Engels’in yazılarından çıkar, büyük Lenin, Joseph Stalin, Başkan Mao ve Başkan Gonzalo’dan çıkar. Tarihimizi anlamadan- tarihimizin bizim bir parçamız ve geleceğimizin bir parçası olduğunu anlamadan- bugün geleceğimiz için coşkuyla ve başarıyla mücadele edemeyiz. Şehitlerimiz sahip oldukları her şeyi verdiler ve sınıfımız bunu asla unutmamalıdır ve unutmayacaktır. Şehitlerimizi hatırlamak, acı dolu bir sevinçle yerine getirdiğimiz bir görevdir. Onlar komünizm için düştüler ve anma törenlerimizde özellikle yeni nesil savaşçıların kalpleri ve ruhları için savaşmaya devam ediyorlar.

Bu vesileyle şanlı TKP/ML’yi, onun önderliğini, kadro ve militanlarını, TİKKO savaşçılarını ve Parti önderliğinde mücadele eden tüm kitleleri en güçlü proleter enternasyonalist duygularımızla selamlıyoruz. Şehitleri ve aziz hatıralarını bütün kalbimizle selamlıyoruz.

Uluslararası Komünist Birlik’teki birliğimizi selamlıyor, Enternasyonal Birliğin Türkiye temsilci Partisi ve devrimiyle enternasyonalist dayanışmaya yüksek değer veriyoruz.

COMMENTS